Czwartkowa sesja na krajowym rynku przyniosła stabilizację nastrojów po uprzedniej zniżce. Ogólny sentyment bardziej wpisywał się w postawę bardziej stonowanych giełd zachodnioeuropejskich niż poddających się wciąż pozytywnemu sentymentowi rynków amerykańskich.
Umowa handlowa pomiędzy USA i Chinami wciąż wywiera silny wpływ na nastroje inwestycyjne za oceanem, główne indeksy notują nowe historyczne maksima cenowe. Pozytywnie są odbierana publikowane raporty finansowe, zwłaszcza instytucji finansowych, które na bazie dobrej kondycji rynków finansowych i rosnącego zadłużenia przedsiębiorstw wykazują dobre wyniki finansowe. Dla FW20 na wykresie dziennym pojawiła się niska szpulka z zamknięciem lekko powyżej kursu odniesienia. Mniejszą aktywności inwestycyjną potwierdza tez niższy wolumen obrotu. RSI pozostaje w strefie neutralnej, wcześniejsze dywergencje powoli zatracają znaczenie, na MACD jest aktywny sygnał kupna.
Na wykresie 60-min trwa proces budowania lokalnej konsolidacji. Kurs stabilizuje się w pobliżu zniesienia 38,2% z wcześniejszej kilkudniowej fali wzrostowej. Na podstawie ostatnich minimów i maksimów cenowych strefy wsparcia i oporu można określić odpowiednio przy wartościach ok. 2166 i 2188 pkt. Na MACD pojawia się wstępny sygnał kupna, RSI jest w strefie neutralnej. Niskie wartości linii ADX potwierdzają brak obecności trendu wertykalnego. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne w strefie euro oraz w USA na dane z rynku nieruchomości, o produkcji przemysłowej oraz wstępny odczyty wskaźnika nastrojów Uniw. Michigan. /Marcin Brendota/
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis