Sytuacja rynkowa 15.01.2020

foto: pixabay

Dość stonowane nastroje na głównych parkietach zachodnich w trakcie wczorajszej sesji nie pozostały bez wpływu na postawę rodzimych inwestorów. Mimo dość optymistycznego początku tygodnia dla polskiego rynku akcji, wtorek przyniósł niewielkie ochłodzenie nastrojów.

Na wykresie dziennym poniedziałkowe zanegowanie wisielca i wysoka, biała świeca marobuzu zostały lekko skontrowane. Na RSI w odniesieniu do cen zamknięcia FW20 pojawiły się niewielkie dywergencje. Lekko negatywny wydźwięk ma fakt, że wczorajszy wolumen na sesji spadkowej jest wyższy od notowanej aktywności na ostatniej zwyżce. Na diagramie 60-min kurs po trzech dniach wzrostu przechodzi w fazę lokalnej konsolidacji. RSI lekko odbija w dół, wcześniej wskaźnik był blisko linii oporu ostatnich szczytów. Wstępny sygnał sprzedaży pojawił się na MACD.

Na giełdach zagranicznych trwa oczekiwanie na ujawnienie dokładniejszych zapisów planowanej na dziś do podpisania tzw. I fazy umowy handlowej USA i Chin. W dzisiejszym kalendarium zwracamy ponadto uwagę na odczyty o produkcji przemysłowej w UE oraz w USA o wskaźnikach cen produkcji sprzedanej i wieczornym podsumowaniu sytuacji gospodarczej w tzw. beżowej księdze FED. Oprócz doniesień makro pojawią się kolejne odczyty wyników finansowych największych amerykańskich spółek. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje neutralny początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.