Sytuacja rynkowa 14.11.2019

foto: pixabay

Środowa sesja przyniosła kontynuację osłabienia notowań na krajowym rynku. Kurs FW20 jest w fazie ruchu powrotnego do pokonanego niedawno wrześniowego szczytu w pobliżu 2217 pkt. Krótkie korpusy ostatnich świec podkreślają dość umiarkowany impet spadkowy nadający w większej mierze korekcyjny charakter ostatniej zniżce, niż trwalsze odwrócenie tendencji.

Wskaźniki AT w interwale dziennym podążają za kursem, ryzyko sygnału sprzedaży rośnie na MACD. Na wykresie 60-min kurs opiera się na wsparciu pokonanego szczytu sprzed 2 tygodni – 2239 pkt. Wskaźniki AT w tym interwale jeszcze podtrzymują spadkowe sygnały, jednakże zarówno MACD jak i RSI podejmują próbę zwrotu w górę. RSI jest w kanale spadkowym i dopiero wybicie ponad górne ograniczenie będzie bardziej doniosłym wskazaniem.

Na rynkach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów rynków amerykańskich oraz zachodnioeuropejskich, aczkolwiek indeks Dow Jones zdołał wejść na nowe historyczne maksimum. Jest jednak obserwowane obniżenie wzrostowego impetu, niezbyt pozytywne doniesienia z Państwa Środka oraz mglisty przebieg negocjacji handlowych USA – Chiny studzą zapał kupujących. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikują neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszy kalendarium zwracamy uwagę na poranne publikacje wyników finansowych wybranych spółek indeksu bazowego. PZU zaraportowały wynik powyżej konsensu rynkowego, PGNIG trafił w prognozy. W zakresie danych makro zwracamy uwagę wstępny odczyt krajowego PKB oraz po rewizji w strefie euro. Wg. wstępnych szacunków wzrost gospodarczy dla Niemiec wyniósł 0,1% k/k wobec prognoz spadku o 0,1%. Oprócz danych makro jest zaplanowana seria wystąpień regionalnych szefów FED. /Marcin Brendota/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.