Sytuacja rynkowa 12.12.2019

foto: pixabay

Notowania środowej sesji przyniosły kolejny spadkowy dzień z rzędu. Pojawił się schemat obecny z ostatnich dni, gdzie po względnie neutralnym otwarciu w kolejnych godzinach kurs w umiarkowanym tempie obsuwa się, po czym bliżej końca sesji jest podejmowane wzrostowe odreagowanie częściowo kompensujące spadek. Na wykresie 60-min kurs pozostaje w kilkudniowym kanale spadkowym.

Zupełnie odwrotnie zachowują się wskaźniki AT, które rozbudowując pozytywne dywergencje są w lekko nachylonych trendach wzrostowych. Uwagę zwraca rosnący ostatnio LOP. Na diagramie dziennym pojawia się kolejna świeca z krótkim korpusem i wydłużonym dolnym cieniem wskazując na słabnięcie spadkowego impetu. Minimum sesji ponownie testuje strefę wsparcia sierpniowego dołka (2041 pkt.). RSI utrzymuje wskazania wyprzedania rynku.

Na rynkach zagranicznych wczorajsze notowania przyniosły niewielką zwyżkę głównych indeksów. FED zgodnie z przewidywaniami rynku pozostawił główne stopy procentowe bez zmian. Teraz rynki czekają na decyzję administracji prezydenckiej, czy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będą uruchomione dodatkowe taryfy celne przez USA na chiński import, których wprowadzenie zapowiadano wcześniej na 15 grudnia. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikują neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o produkcji przemysłowej w strefie euro i kończące się posiedzenie ECB. Nie są oczekiwane zmiany w polityce pieniężnej, zarówno w odniesieniu do stóp procentowych jak i wartości skupu aktywów.
/Marcin Brendota/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.