Sytuacja rynkowa 12.11.2019

Zamknięcie tygodnia przyniosło niewielkie osłabienie na krajowym rynku co było bardziej zgodne z zachowaniem parkietów zachodnioeuropejskich, rynki amerykańskie notowały niewielkie zniżki. Na wykresie 60min potwierdziły się wcześniejsze negatywne dywergencje wykazywane na RSI i MACD. Na tym drugim wskaźniku jest podtrzymany sygnał sprzedaży. Kurs oparł się na środowym minimum 2261 pkt. Przełamanie tej bariery będzie sygnałem do pogłębienie zniżki.

Na wykresie dziennym niewielki spadkowy korpus piątkowej świecy jedynie informuje o osłabieniu sentymentu. Może to być próba zainicjowania spadkowej korekty, która na dziś, o ile w ogóle wystąpi, byłaby odbierana jako ruch powrotny w kierunku niedawno pokonanego wrześniowego maksimum – 2217 pkt. Niskie obroty podpowiadają, że uzyskana przewaga podaży wynika z cofania się popytu. W wykazywanej od początku października tendencji wzrostowej najbliższą istotną strefą oporu pozostaje szczyt z końca lipca w obszarze 2331 pkt.

W odniesieniu do spółek indeksu bazowego zwracamy uwagę na dzisiejsze publikacje wyników finansowych spółek PGE i PLAY. W bieżącym kalendarium makro zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów gospodarczych ZEW, w USA są zaplanowane wystąpienia regionalnych szefów FED. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od piątkowego popołudni implikuje neutralny początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.