Sytuacja rynkowa 10.01.2020

foto: pixabay

Wczorajsza sesja wykonała mocną woltę w stosunku do poprzedzających dwóch sesji. Począwszy od wyraźnie wzrostowego otwarcia w kolejnych godzinach była kontynuowana zwyżka. Poprawie nastrojów sprzyjała przed wszystkim sytuacja na giełdach zagranicznych, zwłaszcza globalne „ochłonięcie” po weekendowych wydarzeniach na bliskim wschodzie. Deklarowane ostudzenie emocji przez USA względem Iranu pomogło w przypływie pozytywnego sentymentu.

Na wykresie 60-min kurs FW20 po wykonaniu w dużej części zasięgu spadku z wcześniejszej formacji RGR przeszedł do ofensywny wzrostowej, wspieranej pozytywnymi dywergencjami na wybranych wskaźnikach AT. Jednocześnie na diagramie pojawił się wyspa odwrotu. Uwagę zwracają jednak wyraźnie niższe obroty w porównaniu do poprzedzającej środowej sesji, oraz w godzinach popołudniowych osłabienie wzrostowego impetu. To może skutkować bardziej neutralnym zachowaniem dzisiejszych notowań w miejsce wczorajszego optymizmu. Na diagramie dziennym kluczową obserwacją jest domknięcie wysokim, wzrostowym korpusem ostatniej luki cenowej.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia wskazuje na bliskie kursowi odniesienia otwarcie dzisiejszej sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na raport z amerykańskiego rynku pracy, środowy odczyt niezależnej agencji ADP wykazał przyrost nowych etatów wyższy od prognoz. /Marcin Brendota/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.