Sytuacja rynkowa 09.01.2020

foto: GPW SA

Środowa sesja przyniosła dalsze pogorszenie nastrojów na krajowym rynku. Kurs FW20 był pod wpływem potwierdzonej wtorkowym spadkiem formacji harami. Jednoczesny wzrost wolumenu potwierdza rosnąca presję podażową zwiększając prawdopodobieństwo obsunięcia na niższe poziomy cenowe. Na wykresie 60-min notowania są pod wpływem wybicia z lokalnej formacji RGR.

Poziom docelowy wynikający z wysokości formacji jest określony w pobliżu 2115 pkt. W pobliżu strefę wsparcia umacnia zniesienie 61,8% z zapoczątkowanej w połowie grudnia fali wzrostowej. Na szybszych wskaźnikach AT pojawiają się sygnały wyprzedania rynku w połączeniu z pozytywnymi dywergencjami, co może zainicjować wzrostowe odbicie już z obecnym poziomów. Sprzyja temu zachowanie rynków zagranicznych, gdzie kontrakty terminowe na główne indeksy notują wyraźne zwyżki w stosunku do wczorajszego popołudnia.

W odniesieniu do rynków zagranicznych, presja pogorszenia sytuacji politycznej na bliskim wschodzie  i rosnącej groźby eskalacji konfliktu USA – Iran chwilowo ustępuje. Do świadomości bardziej przebija się raport ADP prognozujący przyrost miejsc pracy przez piątkowym oficjalnym raportem nt. zatrudnienia w USA. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o bezrobociu w strefie euro oraz cotygodniowy raport z USA o wnioskach o zasiłkach dla bezrobotnych. Ponadto są zaplanowane wystąpienia regionalnych szefów FED. /Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.