Globalne nastroje, również na krajowym rynku, są pod wpływem ostatnich wydarzeń na bliskim wschodzie z realną groźbą dalszej eskalacji konfliktu USA -Iran. Wzajemnie wysuwane względem siebie groźby obu stron tymczasowo spychają na drugi plan głównym motor grudniowego wzrostu jakim była przez długi czas umowa handlowa, której tzw. pierwsza faza ma zostać podpisana w połowie stycznia.
Bieżący wzrost cen ropy, który z pewnością pozostanie z korzyścią dla globalnego segmentu wydobywczego, równocześnie może zwiększyć koszty produkcji i ceny konsumpcyjne w pozostałych segmentach.
Na wykresie dziennym po piątkowej formacji harami pojawił się długi spadkowy korpus, który może wpłynąć na kontynuację zniżki. Na wykresie 60-min została przełamana lekko wzrostowa linia wsparcia, jednocześnie na wykresie jest dostrzegalne wybicie z lokalnej formacji RGR, z której poziom docelowy byłby określony w pobliżu 2115 pkt. Wyżej, obszar zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej określa wsparcie przy 2133 pkt.
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników nastrojów w strefie euro oraz kończące się posiedzenie RPP. Nie są oczekiwane zmiany w bieżącej polityce pieniężnej, jednak interesujące powinno być odniesienie się członków RPP do narastającej w ostatnich miesiącach presji inflacyjnej. /Marcin Brendota/
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis