Sytuacja rynkowa 07.01.2020

foto: gpw

Piątkowa sesja nieznacznie skontrowała noworoczną zwyżkę. Na wykresie dziennym FW20 zostało to zaakcentowane formacją harami. Notowania pozostają w obszarze strefy oporu zniesienia 61,8% z zapoczątkowanej w listopadzie fali spadkowej.

Jednakże czwartkowe naruszenie tej bariery osłabia jej znaczenie, co powinno ułatwić drogę do listopadowego szczytu (2288 pkt.) stanowiącego kluczowy poziom oporu. RSI pozostaje w bezpiecznej strefie neutralnej, MACD wchodzi ponad poziom równowagi. Na diagramie 60-min kurs porusza się wzdłuż ponad 2 tygodniowej lekko wzrostowej linii wsparcia. Bieżące notowania są blisko jej przebiegu. Zgodnie z tym w odniesieniu do dzisiejszej sesji można zakładać powstrzymanie spadku. MACD w tym interwale wygenerował po piątkowej sesji sygnał sprzedaży, obecnie jest bliski przełamania poziomu równowagi.

Na giełdach zagranicznych nastroje z końcem ubiegłego tygodnia pozostawały pod wpływem wydarzeń na bliskim wschodzie w groźbą eskalacji działań zbrojnych na linii USA – Iran. Temat umowy handlowej z Chinami tymczasowo usunął się w cień, ale też już z poniedziałkową sesją notowania na rynku amerykańskim odbijają w górę. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o inflacji oraz w US na raport o nowych zamówieniach w przemyśle oraz na dobra trwałego użytku.
/Marcin Brendota/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.