Sytuacja rynkowa 05.12.2019

foto: flickr, GPW

Wczorajsza sesja przyniosła kontynuację zniżki, ale też skala spadków była zdecydowanie niższa w porównaniu z początkiem tygodnia. Na wykresie dziennym pojawił się świeca zbliżona do odwróconego młota.

Z jednej strony wysoki górny cień wskazuje na problem z wejściem na wyższe poziomy cenowe, ale też krótki korpus świecy przy niższym odchyleniu od poprzedniego zamknięcia wykazuje kurczącą się przewagę podaży. Dodatkowo wysoki wolumen sugeruje wyższą aktywizację strony popytowej. Wskaźnik RSI jest przy poziomie poprzednich dołków. Głównym wsparciem pozostaje sierpniowy dołek w pobliżu 2041 pkt. Na wykresie 60-min po początkowej zwyżce kurs FW20 w godzinach popołudniowych poddawał się dalszemu obsuwaniu. Ze strony wykresu cenowego jest kontynuowany i umacniany trend spadkowy. Natomiast na szybszych oscylatorach, w tym RSI, aktywują się pozytywne dywergencje względem ostatnich dołków.

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła poprawę nastrojów na fali pogłosek o postępach w negocjacjach handlowych USA i Chin po poniedziałkowym sceptycznym komentarzu prezydenta Trumpa. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. Rano został opublikowany raport o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle, jest wykazany ponad 5% spadek r/r. W dalszej części dnia pojawi się końcowy raport PKB dla strefy euro za III kw oraz w USA dane o nowych zamówieniach w przemyśle i na dobra trwałego użytku. /Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.