Sytuacja rynkowa 02.12.2019

foto: pixabay

Zamknięcie tygodnia i całego miesiąca przyniosło kontynuację spadków na krajowym rynku. Kurs FW20 na wykresie dziennym obsuwa się w kierunku podstawy blisko 3 miesięcznego kanału wzrostowego.

Obniżenie wolumenu obrotu jakie ma miejsce w okresie ostatnich sesji sugerowałoby wycofywanie się sił podażowych, ale też nie widać jeszcze aby popyt przygotowywał się do ofensywy. Za świecę równowagi i moment potencjalnego odwrócenia tendencji można było uważać czwartkową „ważkę”, jednakże piątkowy spadek zanegował jej wymowę. RSI opada w kierunku strefy wyprzedania rynku, MACD podtrzymuje sygnał sprzedaży, wskaźnik od trzech sesji jest poniżej poziomu równowagi.

Na wykresie 60-min notowania FW20 pozostają w blisko 3 tygodniowym trendzie zniżkowym. Pojawiające się co i raz symptomy słabnięcia spadkowego impetu pozostają bez wpływu na zachowanie kursu. ADX wznosi się wskazując na umacnianie sił bieżącej tendencji. W odniesieniu do początku dzisiejszej sesji, zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od piątkowego popołudnia implikuje neutralne otwarcie. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI dla Polski oraz innych gospodarek. Publikowane przed ponad tygodniem szacunkowe dane dla strefy euro wykazały niewielkie odbicie wskaźnika.
/Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.