Zmiany notowań dolara nie są duże – słabo wypadają waluty Antypodów (AUD zaszkodziły słabe dane z rynku pracy – w maju gospodarka straciła 227,7 tys. etatów, a NZD dane PKB, który odnotował 1,6 proc. k/k spadek w I kwartale). Generalnie na globalnym sentymencie ważą doniesienia nt. kolejnych zakażeń w USA, oraz sytuacja w Pekinie, co nasila obawy przed tzw. drugą falą COVID-19. Zwraca się też uwagę na niełatwe relacje USA-Chiny, po tym jak Donald Trump podpisał ustawę krytykującą Pekin za działania przeciwko mniejszości Ujgurów (chociaż było to oczekiwane). Z drugiej strony agencje donoszą o „konstruktywnym” spotkaniu Mike’a Pompeo (Sekretarz Stanu USA) na Hawajach z wysokim przedstawicielem chińskiego MSZ (Yang Jiechi).
Podobne artykuły
Dolar skorzysta na przepływach do bezpiecznych przystani?
Kluczowe informacje z ostatnich godzin mogące mieć wpływ na rynki: USA / CHINY / RELACJE HANDLOWE: Wczoraj wieczorem Wall Street Journal doniósł o „zgrzytach” w …
Sytuacja rynkowa 22.01.2020
Wczorajsze poranne spadki kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie oraz słabsze nastroje na giełdach azjatyckich przełożyły się na osłabienie sentymentu również na krajowym rynku. Po …
Chiny dorzucają cegiełkę do rynkowej euforii
Jeszcze w piątek na rynkach panowały nastroje bliskie paniki. W niecały tydzień później Wall Street jest na nowych szczytach, w Niemczech brakuje do nich mniej …
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis