Zmiany notowań dolara nie są duże – słabo wypadają waluty Antypodów (AUD zaszkodziły słabe dane z rynku pracy – w maju gospodarka straciła 227,7 tys. etatów, a NZD dane PKB, który odnotował 1,6 proc. k/k spadek w I kwartale). Generalnie na globalnym sentymencie ważą doniesienia nt. kolejnych zakażeń w USA, oraz sytuacja w Pekinie, co nasila obawy przed tzw. drugą falą COVID-19. Zwraca się też uwagę na niełatwe relacje USA-Chiny, po tym jak Donald Trump podpisał ustawę krytykującą Pekin za działania przeciwko mniejszości Ujgurów (chociaż było to oczekiwane). Z drugiej strony agencje donoszą o „konstruktywnym” spotkaniu Mike’a Pompeo (Sekretarz Stanu USA) na Hawajach z wysokim przedstawicielem chińskiego MSZ (Yang Jiechi).
Podobne artykuły
Sytuacja rynkowa 16.12.2019
Po mocno wzrostowym czwartku zakończenie tygodnia było już bardziej stonowane. Na głównych giełdach zagranicznych euforia powodowana wcześniejszymi informacjami o uzgodnieniu warunków I fazy umowy handlowej …
Komentarz giełdowy: Spora zmienność na indeksach w Europie po publikacji wstępnych PMI
Podczas dzisiejszej sesji traderzy intraday na pewno nie mogli narzekać na brak zmienności. Na głównych europejskich parkietach mogliśmy obserwować spore ruchy, co miało związek z …
Sytuacja na rynkach 3 września
Dolar zyskuje dzisiaj na szerokim rynku, kontynuując umocnienie rozpoczęte dwa dni temu po lepszych odczytach przemysłowego ISM. Dzisiaj te dane będą porównywane ze wskaźnikiem ISM …
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis