Startupowa przygoda dla kobiet z „Shesnnovation Academy”

„Startup” to obecnie bardzo popularna forma samorealizacji, źródła dochodu i wpływania na zmianę otaczającego nas świata. Jednak tylko w co 4 polskim startupie w strukturach założycielskich występuje kobieta, a kobiet głównych założycielek jest jeszcze mniej. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Citi FoundationKobiety w technologiach 2020. Rewolucja przyspiesza” działania w kierunku posiadania startupu podjęło jedynie 5.7% profesjonalistek i 10.9% studentek. Kobiety w technologiach postrzegają startupy przede wszystkim w kategoriach możliwości samorealizacji, a nie jako potencjalne, realne źródło zysku i stabilny element zawodowej przyszłości. Nierzadko jest to związane z niską samooceną oraz obawą przed biznesem narażonym na wysokie ryzyka organizacyjne i finansowe. Mimo to coraz więcej (choć jak pokazują statystyki, wciąż za mało) młodych kobiet decyduje się na realizowanie swoich pasji, marzeń i na zakładanie innowacyjnych firm.

Wychodząc naprzeciw powstałym potrzebom oraz chęci, by coraz więcej kobiet otrzymało dostęp do odpowiednich narzędzi i kompetencji do budowania globalnych startupów Fundacja Edukacyjna Perspektywy wspólnie z Citi Foundation uruchomiła program „Shesnnovation Academy” – bezpłatną akademią startupową dla kobiet w STEM, których pasją są nowe technologie i innowacje. Tej jesieni startuje II edycja, w której 35 kobiet z pomysłem na startup w ciągu 6 miesięcy (grudzień 2020 – maj 2021) otrzyma:

  • cykl szkoleń z umiejętności biznesowych i miękkich;
  • udział w mentoringu (praca z Mentorem/Mentorką 1:1) i dopracowywanie pomysłu;
  • indywidualne konsultacje z wybitnymi Ekspertami;
  • wsparcie organizacyjne w zakładaniu firmy;
  • program zwieńczy Konkurs, w którym zostanie nagrodzony najbardziej innowacyjny pomysł;
  • mnóstwo networkingu, kontaktów i niezapomnianych przyjaźni!

Mentorki i Mentorzy Shesnnovation Academy to m.in. Dominika Bettman (CEO, Siemens Polska), Stefan Batory (CEO Booksy), Natalia Bożek (COO, Citi Handlowy), Bożena Leśniewska (COO, Orange Polska), Agnieszka Kosik (Head of Poland, Facebook), Ewa Maciaś (Director of Engineering, Google).

 

Więcej informacji o programie: http://shesnnovation.pl/

Formularz Aplikacyjny

 

Pozwól sobie na przeżycie wspaniałej przygody i spełniaj swoje marzenia!

 

Elżbieta Wyraz

Koordynatorka „Shesnnovation Academy”
Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.