Stabilizacja notowań złotego

foto: flickr, zasoby NBP

Po wtorkowej istotnej zwyżce wartości polskiego złotego, wczorajsza sesja przyniosła wyhamowanie zwyżek, a dzisiejszy poranek nadal jest czasem konsolidacji. Notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się w wąskim zakresie ruchu tuż powyżej poziomu 84 pkt.

Sytuacja na rynku polskiego złotego pozostaje w dużym stopniu odzwierciedleniem ruchów na kursie eurodolara. To pokazuje, że wewnętrzne czynniki polityczne i makroekonomiczne nie mają tak dużego przełożenia na wartość rodzimej waluty jak czynniki zewnętrzne. 

Wczorajsze zaskakujące cięcie stóp procentowych przez RPP, chociaż wprowadziło na rynek delikatne podwyższenie zmienności, nie wpłynęło istotnie na rezultat wczorajszej sesji na rynku polskiego złotego.

Sytuacja na świecie i nastawienie globalnych inwestorów do ryzyka będą więc pozostawać na pierwszym planie nie tylko na głównych parach walutowych, lecz również na rynku naszej rodzimej waluty. Dzisiaj zresztą kalendarz danych makro dla Polski jest pusty.

Notowania USD/PLN dzisiaj rano kontynuują delikatną zwyżkę, obserwowaną także podczas wczorajszej sesji. Wartość tego kursu przekracza 4,17. Symboliczny wzrost widać także na wykresie EUR/PLN, gdzie notowania poruszają się w rejonie 4,53.

USD/PLN - dane dzienne

EUR/PLN - dane dzienne

Dorota Sierakowska, BossaFX

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.