Zmiany w kalendarzu F1. Czy ekipy poradzą sobie z częstymi podróżami?

Foto: Flickr

F1: Grand Prix Turcji jednak pojawi w kalendarzu Formuły 1. Istabnbul Park zastąpi Singapur, który został odwołany z powodu restrykcji ograniczających wjazd do kraju.

Turcja została usunięta z terminarza wyścigów F1 po tym jak w maju została umieszczona na brytyjskiej czerwonej liście krajów objętych ograniczeniami. Zastąpiła ją Kanada.

Wszystkie ekipy czeka bardzo napięty grafik podróży. GP Turcji planowane jest na 1-3 października, natomiast już w następny weekend tj. 8-10 października odbędzie się GP Japonii.

Czytaj także: Euro dla Polski to już historia, ambitni Węgrzy też poza turniejem – podsumowanie grup E i F

Japończycy mają poczekać do tegorocznej Olimpiady w Tokio, zanim podejmą ostateczną decyzję, czy wyścig na Suzuce może się odbyć.

F1 jest przekonana, że rygorystyczne podejście do pandemii pozwoli zorganizować wyścig w Japonii w taki sam sposób jak igrzyska olimpijskie. Przypomnijmy, że do kraju kwitnącej wiśni przyjedzie ponad 100 tysięcy osób z 200 krajów, a nawet 10 tysięcy kibiców będzie mogło obserwować zmagania sportowców na stadionach.

Szefowie Formuły 1 rozmawiali z wszystkimi organizatorami wyścigów na temat GP Turcji i są dobrej myśli. Personel będzie mógł podróżować na wyścigi i z powrotem do Wielkiej Brytanii w dozwolonych tamach czasowych.

– Od początku roku prowadziliśmy bardzo dobre rozmowy ze wszystkimi innymi promotorami i nadal ściśle z nimi współpracujemy w tym zakresie. Społeczność Formuły 1 będzie nadal podróżować z rygorystycznymi środkami bezpieczeństwa, które pozwoliły nam bezpiecznie podróżować w ubiegłym sezonie – powiedział prezes F1 Stefano Domenicali.

– Do tej pory w tym sezonie przeprowadziliśmy ponad 44 000 testów z 27 pozytywnymi przypadkami, czyli ze wskaźnikiem 0,06%, z których większość pojawiła się we wcześniejszej części sezonu. Prócz tego znaczna część społeczności F1 została już zaszczepiona i jesteśmy przekonani, że wszyscy będą mieli okazję to zrobić do końca lata. Będziemy nadal działać w sposób, który chroni bezpieczeństwo naszego personelu i odwiedzanych krajów – podsumował.

O Paweł Gębusiak 1591 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.