Złota Piłka: France Football podaje powody nominacji Roberta Lewandowskiego

Foto: Flickr

France Football podał listę 30 piłkarzy nominowanych do nagrody Złotej Piłki. Wśród elitarnego grona znalazł się Robert Lewandowski piłkarz Bayernu Monachium i Reprezentacji Polski. Jest to jego piąta szansa na zdobycie tej wyjątkowej statuetki. Piłkarz, który ją zdobędzie jest uznany za najlepszego na świecie.

Wczoraj magazyn France Football pokazał listę 30. nominacji do nagrody Złotej Piłki. Jedną z nich dostał polski napastnik Robert Lewandowski, który notuje niesamowity początek sezonu w Bayernie Monachium. Dla tego zawodnika to już piąta nominacja. W tamtym roku został pominięty przy wyborze najlepszego piłkarza świata, co spowodowało skrajne reakcje w świecie piłki nożnej.

Czytaj także:

Ekstraklasa: Wisła Płock już na podium, hit dla Legii Warszawa

Tuż po podaniu listy piłkarzy, którzy powalczą o statuetkę Złotego Buta, France Football podał argumentację wszystkich nominacji. O Polaku Francuzi napisali:

” Lewandowski jest napastnikiem numer jeden na świecie. Nie przestaje rzucać kolejnych wyzwań mimo swojego wieku. Niemal w pojedynkę zakwalifikował Polskę do najbliższego Euro, strzelając pięć goli i zaliczając dwie asysty w ośmiu meczach . W Bayernie Monachium, który przed sezonem został poważnie odmłodzony, to ciągle on nadaje ton grze w ofensywie.”

Robert Lewandowski najwyżej został sklasyfikowany w 2015 roku, kiedy to był czwarty (za Neymarem, C. Ronaldo i Messim). W 2013 roku zajął 13. miejsce, a w 2016 dziewiąte. Obecnie ma szanse na dużo lepszy wynik, patrząc na to co wyczynia w tym sezonie Bundesligi. Strzelił już 12 bramek w ośmiu meczach Bayernu, a niedawno awansował z reprezentacją Polski do Euro jako jeden z pierwszych krajów Starego Kontynentu.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1152 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

3 Trackbacks / Pingbacks

  1. Kulisy opuszczenia Chelsea przez Davida Luiza. | Format Sportowy
  2. Środa z Ligą Mistrzów: duże granie w Dortmundzie i Amsterdamie! | Format Sportowy
  3. O krok od igrzysk: polityka i konflikt wkradły się w sport. Iran ponosi konsekwencje | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.