Zieliński ustalił warunki nowej umowy. Polak zostanie w Napoli do 2024 roku!

Foto: Flickr

La Gazzetta dello Sport podaje, że Piotr Zieliński niebawem podpisze nowy kontrakt z Napoli. Obecna umowa Polaka kończy się w czerwcu przyszłego roku. Zielu ma ją przedłużyć o kolejne trzy lata i może liczyć nawet na dwukrotne zwiększenie pensji.

Już od pewnego czasu włoskie media informują o rozmowach Napoli z Polakami – Piotrem Zielińskim i Arkiem Milikiem, na temat przedłużenia ich kontraktów. Napastnik reprezentacji Polski prawdopodobnie opuści wicemistrzów Włoch, ponieważ władze klubu nie chcą zaakceptować jego wymagań. Usługami Polaka interesuje się wiele drużyn, w tym Borussia Dortmund.

Czytaj także: UEFA ogłosiła gospodarzy finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy na najbliższe lata

Wszystkie znaki na niebie i ziemii pokazują, że Zieliński zostanie w Neapolu na dłużej. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Polak ustalił już z klubem wszystkie warunki nowego kontraktu i lada chwila złoży na nim swój podpis. W ciągu kilku najbliższych dni pomocnik ma spotkać się z Aurelio De Laurentiisem i dokonać formalności.

Kością niezgody, podobnie jak w przypadku Milika, była suma odstępnego. Władze klubu chciały, aby wynosiła 100 milionów euro, natomiast Polak chciał, by wyniosła 60 mln. Obie strony spotkały się w połowie i ostatecznie suma wykupu ma wynieść 80 milionów euro.

Nowa umowa to nowa gaża, która w przypadku Zielińskiego oznacza dwukrotną podwyżkę. Z 1,1 miliona euro rocznie ma ona wzrosnąć do 2,5 miliona. Nowa umowa ma obowiązywać do czerwca 2024 roku.

View this post on Instagram

💙⚽️#championsleague

A post shared by Piotr Zielinski (@zielu_94) on

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1094 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.