Za bunt w SSC Napoli odpowiedzialny jest trener! Ancelotti na wylocie?

Foto: Flickr

Włoskie serwisy informacyjne donoszą, że Carlo Ancelotti może zostać zwolniony z posady trenera Napoli. Istnieje również możliwość, że zrezygnuje sam. Wszystko z powodu buntu drużyny, która nie zgodziła się na wyjazd do ośrodka treningowego.

Negatywne emocje dały znać o sobie po wtorkowym remisie 1:1 w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Red Bull Salzburg.. Cala drużyna miała spędzić czas w ośrodku szkoleniowym aż do meczu ligowego z Genoą. To rozwiązanie bardzo nie spodobało się zawodnikom, po zremisowanym spotkaniu po prostu pojechali do swoich domów.

Czytaj także:

Baza treningowa Polaków na EURO 2020 wybrana! Tym razem to nie Arłamów…

Trener Carlo Ancelotti po meczu nie rozmawiał z nikim z mediów oraz nie wziął udziału w konferencji prasowej co jest obowiązkowe. Prawdopodobnie to wszystko dlatego, że poparł zawodników w ich decyzji.

To zachowanie wywołało poważny konflikt między Ancelottim, a Aurelio De Laurentisem – prezydentem Napoli. Jak donosi La Gazzetta dello Sport, w wyniku tego nieporozumienia Ancelotti jest gotowy zrezygnować z funkcji trenera. Zwolnienie szkoleniowca ma rozważać również De Laurentis.

W specjalnym oświadczeniu Napoli sugeruje, że za bunt odpowiedzialny jest trener:

„W odniesieniu do wczorajszych wydarzeń klub chce poinformować, że zrobi wszystko, by bronić swoich interesów w tematach ekonomicznych i wizerunkowych. Klub powierzył odpowiedzialność za decyzje odnośnie obozu treningowego trenerowi Carlo Ancelottiemu. W najbliższym czasie nie będzie więcej komunikatów w tej sprawie. Klub ogłasza ciszę medialną”

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1103 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. W drodze po Złotą Piłkę: Lewandowski osiągnął poziom Ronaldo i Messiego. W tym sezonie bije ich na głowę | Format Sportowy
  2. Ciąg dalszy konfliktu w Napoli. | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.