Wiemy kiedy Lewandowski wróci do gry! Podano konkretną datę!

Robert Lewandowski zmaga się z kontuzją i nie wystąpi w rewanżowym spotkaniu przeciwko Paris Saint-Germain. Niebawem jednak wraca do gry! Niemiecki Bild podaje, że Lewy powróci na boisko już 20 kwietnia!

Robert Lewandowski niestrudzenie walczy o jak najszybsze wyleczenie kontuzji i powrót na boisko. Lewy doznał urazy kolana podczas meczu reprezentacji Polski z Andorą. Początkowo mówiło się o 10 dniach przerwy, ale kolejne badania nie przyniosły tak optymalnego terminu powrotu.

Zobacz także: Robert Lewandowski w Manchesterze City? Czy to w ogóle możliwe?

Kontuzja Polaka spadła na Bayern jak grom z jasnego nieba, ponieważ najlepszy piłkarz świata wypadł z gry w jednym z ważniejszych momentów sezonu. Co prawda w meczu z Lipskiem górą byli Bawarczycy, ale w następnych meczach z PSG i Unionem Berlin brak Lewego był bardzo zauważalny.

Robert Lewandowski jest już blisko pełnej sprawności. Wczoraj niemieckie media podały, że Polak wrócił do treningów na boisku – przez 30 minut biegał po murawie. Dzisiaj kapitan reprezentacji Polski zwiększył obciążenia i oprócz intensywnych ćwiczeń koordynacyjnych, wykonywał biegi na 80 metrów, ostatnie 20 pokonywał w pełnym sprincie. Niemieckie media zauważają, że Lewandowski nie ćwiczy jeszcze zmiany kierunku biegu.

Bild uważa, że Polak wróci w pełni sił na boisko najwcześniej 20 kwietnia. To wtedy mistrzowie Niemiec zmierzą się z Bayerem Leverkusen. Kolejna szansa na grę pojawi się już cztery dni później, kiedy Bayern zmierzy się z Mainz. Do sprawy kontuzji Lewandowskiego najbardziej optymistycznie podchodzi Kicker, który uważa, że Lewy wróci na murawę już na najbliższy mecz Bundesligi z Wolfsburgiem.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1515 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.