W drodze po Złotą Piłkę: Lewandowski najlepszym piłkarzem 9. kolejki Bundesligi

Foto: Flickr

W tym sezonie Robert Lewandowski jest nie do powstrzymania. Bije rekord za rekordem i pewnie zmierza po Złotą Piłkę, do której został nominowany. W ostatnim meczu Bayernu z Unionem Berlin nasz rodak zdobył już 13. bramkę w dziewięciu meczach Bundesligi. Kapitan Reprezentacji Polski ustanowił również rekord strzelając przynajmniej jednego gola w każdym z pierwszych dziewięciu spotkań sezonu, a przedstawiciele ligi niemieckiej przyznały napastnikowi tytuł najlepszego piłkarza kolejki.

Sobotnie spotkanie z Unionem Berlin wygrał Bayern Monachium 2:1, a Lewandowski strzelił 13. bramkę w obecnym sezonie. Kapitan reprezentacji Polski pobił tym samym rekord, który polega na strzeleniu co najmniej jednego gola w każdym z pierwszych dziewięciu spotkań Bundesligi.

Czytaj także:

Ekstraklasa: pierwszy lider w Płocku, Legia rozgromiła Wisłę!

Przedstawiciele władz Bundesligi nie przeszły obok wyczynu Polaka obojętnie i uznali go najlepszym zawodnikiem 9. kolejki. W twicie na oficjalnym profilu Bundesligi napisano, że Polak bije rekordy na prawo i lewo. Chwilę wcześniej nazwisko Lewandowskiego umieszczono w najlepszej jedenastce kolejki magazynu „Bild”.

Napastnik Bayernu może powiększyć swój dorobek bramkowy już dzisiaj o 20:00 podczas II rundy Pucharu Niemiec. Klub Polaka zmierzy się z Vfl Bochum.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

1 Trackback / Pingback

  1. W drodze po Złotą Piłkę: Lewandowski osiągnął poziom Ronaldo i Messiego. W tym sezonie bije ich na głowę | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.