W drodze po Złotą Piłkę: Lewandowski miażdży statystykami Messiego i Ronaldo! Czy życiowa forma Polaka zostanie doceniona?

Foto: Flickr

Niedługo rozstrzygnięcie emocjonującej sagi jaką stała się nagroda Złotej Piłki. Chociaż Robert Lewandowski został zaproszony na poniedziałkową galę ogłoszenia zwycięzcy konkursu, to większość komentatorów nie daje mu najmniejszych szans na statuetkę. Gdyby jednak oceniany był tylko aspekt sportowy to Polak nie ma sobie równych, a statystyk mogą pozazdrościć mu Messi i Ronaldo.

Polak w sezonie 2019/20 utrzymuje niesamowitą skuteczność. Napastnik w 20 spotkaniach Bayernu Monachium, aż 27 razy trafił do siatki. Do tego należy doliczyć jeszcze cztery gole w reprezentacji Polski. Lewandowski strzela gola średnio co 57 minut! Takiej statystyki nie mieli nawet podczas swoich najlepszych sezonów Cristiano Ronaldo i Leo Messi.

W swoim najlepszym okresie gry tj. sezonie 2012/13 Messi trafiał do siatki średnio co 64 minuty. Natomiast Rnnaldo w kampanii 2013/14 strzelał gola co 73,6 minuty.

Czytaj także: Williams nie wykorzystał doświadczenia Kubicy. Polak podsumował sezon 2020 i zdradził plany na przyszłość

W obecnym sezonie Lewandowski miażdży ich także pod względem zdobytych goli. Messi ma ich na koncie 10, a Ronaldo jedynie sześć.

W poniedziałek przekonamy się czy życiowa forma Polaka zostanie doceniona przez dziennikarzy z całego świata.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.