Victor Valdes znowu wyleciał z FC Barcelony. Tym razem nie sprawdził się jako trener

Foto: as.com

FC Barcelona zwolniła Victora Valdesa, który pełnił funkcję trenera drużyny U-19, zaledwie po trzech miesiącach od jego powrotu na Camp Nou. Powodem miały być spory z kierownictwem i pracownikami klubu.

W zeszły piątek poinformowano o tym, że Valdes pożegnał się już z zawodnikami, po ogłoszeniu, że nie pojedzie na sobotni mecz z Gimnastic w Tarragonie. Dzisiaj rano Barcelona ogłosiła, że zastąpił go Franc Artiga, który zajmował się drużyną U-19B oraz rocznikiem 2010 z La Masia.

Zobacz również:

Bundesliga: Bayern zatrzymany, podział punktów w meczu dwóch uczestników LM

Źródła z bliskiego otoczenia klubu potwierdziły dla ESPN, że Valdes w piątek dostał wypowiedzenie od Patricka Kluiverta, który odpowiada za futbol młodzieżowy w drużynie Barcy. Doszło do sporów w wielu kwestiach m.in. w projekcie tworzenia zespołu, zarządzaniu gwiazdą Ilaixem Moribą i niestawieniem się Valdesa na ważne spotkania z innymi trenerami w klubie.

Barcelona U-19 jest niepokonana w lidze, ale straciła punkty w starciu przeciwko UE Cornella i przegrała oba mecze w młodzieżowej Lidze Mistrzów, przeciwko Borussii Dortmund i Interowi Mediolan.

Valdes ukończył licencję UEFA Pro wraz z byłym kolegą z drużyny i przyjacielem Xavi Hernandezem, który pracuje w Katarze. Obaj są związani z Victorem Fontem, który jest kandydatem w wyborach na prezydenta klubu w 2021 roku.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 967 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. TOP of the TOP, czyli, co zapamiętamy z MŚ w Katarze? | Format Sportowy
  2. FC Barcelona szuka następcy Luisa Suareza | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.