Verstappen pod ścianą. Ogromne znaczenie kwalifikacji do GP Brazylii

Foto: Wikipedia

Najlepsi kierowcy świata udają się w następny weekend do Brazylii, gdzie odbędzie się przedostatni wyścig sezonu Formuły 1. Max Verstappen zdaje sobie sprawę z tego, że będą to bardzo trudne kwalifikacje, ze względu na trudności z wyprzedaniem na torze w Sao Paulo.

22-latek ma jeszcze szanse na ukończenie sezonu w pierwszej trójce w klasyfikacji kierowców. Znajdujący się na trzeciej pozycji w zestawieniu Charles Leclerc, wyprzedza Holendra zaledwie o 14 oczek.

Czytaj również: Ciąg dalszy konfliktu w Napoli. De Laurentis zdecydował o karach dla buntowników

– Kwalifikacje są tam bardzo ważne, ponieważ wyprzedzanie na tym torze nie jest takie łatwe. Tor jest dość trudny dla opon, dlatego należy pamiętać, aby dbać o nie przez cały wyścig. W Brazylii jest wciąż wielu fanów, którzy żyją i oddychają Formułą 1. Zawsze miło tu wracać, do tej wspaniałej atmosfery – powiedział Holender dla F1only.

Verstappen w 2018 roku podczas Grand Prix Brazylii zajął bardzo dobre drugie miejsce tuż za Lewisem Hamiltonem.

Kilka słów o Hamiltonie. Czy będzie ostatnim wielkim mistrzem F1?

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1147 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.