UEFA i ECA zwiększą ilość spotkań w Lidze Mistrzów! Zmiany od 2024 roku

foto: Flickr

UEFA zapowiada głębokie zmiany w formule Ligi Mistrzów. The Times informuje, że zmiany w elitarnych rozgrywkach zostaną wprowadzone od 2024 roku. Celem modyfikacji jest zwiększenie ilości spotkań.

Angielska prasa mówi o porozumieniu UEFA z ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów), według którego terminarz Ligi Mistrzów powiększy się o cztery dodatkowe mecze.

Tajemnicą pozostaje jednak sposób w jaki dodatkowe spotkania zostaną wprowadzone. Jedną z możliwych opcji jest powiększenie liczby uczestników rozgrywek. Sam szef UEFA Aleksander Caferin mówi o pojawiających się głosach na temat tego, że w LM powinno uczestniczyć 36 zespołów. Gdyby do tego doszło to w fazie grupowej byłoby sześć sześcioosobowych grup.

Czytaj także: Jawne manipulacje UEFA przy wyborze Drużyny Roku! Ronaldo wciśnięty na siłę?

Drugą opcją jest likwidacja 1/8 finału i zastąpienie jej drugą fazą grupową. Podobny schemat rozgrywek funkcjonował do sezonu 2002/2003.

Celem tych przemian jest większy dochód dla UEFA i klubów. Zwiększenie liczby meczów przełoży się na maksymalizację zysków ze sprzedaży praw telewizyjnych i nie tylko.

Przeciwko tej reformie \wystąpiła jedynie angielska Premier League, która już teraz ma bardzo przeładowany terminarz. Media mają na to rozwiązanie. Sugerują, że w Pucharze Ligi Angielskiej mogłyby grać tylko drużyny, które nie występują w europejskich rozgrywkach.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1243 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.