Tottenham ma nadzieję sprzedać Eriksena w zimowym oknie transferowym

Foto: Flickr

Christian Eriksen, zawodnik reprezentacji Danii, po obecnym sezonie kończy kontrakt z Tottenhamem. Może również swobodnie uzgodnić warunki z nowym zespołem już w połowie obecnej kampanii.

Oznacza to, że Tottenham odda swojego gwiazdora zupełnie za darmo. The Mirror informuje, że klub z północnego Londynu ma nadzieję, że nadal będzie mógł zarobić na jego sprzedaży podczas zimowego okna transferowego.

Czytaj także:

Najlepsze letnie transfery Premier League. Kto w czołówce?

Real Madryt wyraził zainteresowanie rozgrywającym w przeszłości, ale zeszłego lata Tottenham zniechęcił ich kosztem transferu w wysokości 100 milionów funtów. Sam Eriksen nie ukrywał chęci dołączenia do gigantów La Liga, mówiąc, że jest gotowy spróbować czegoś nowego po sześciu latach pracy w Spurs.

Los Blancos zmienili jednak swoje cele transferowe. Ściągnęli Edena Hazarda z Chelsea, a priorytetem stało się zakontraktowanie Paula Pogby z Manchesteru United. Podczas gdy Francuz prowadzi rozmowy na temat nowej umowy na Old Trafford, Real rozważa inne opcje i może pokusić go, aby wzmocnić swoje szeregi z Duńczykiem już zimą.

Spurs kilkakrotnie próbował związać Eriksena nowym kontraktem, ale jest zdeterminowany, aby przejść do innej drużyny i klub nie ma już innej opcji, jak tylko spróbować sprzedać go w styczniu.

Eriksen jest mocno zaangażowany w drużynę Mauricio Pochettino w tym sezonie, pomimo niepewności co do jego przyszłości. Do tej pory wystąpił we wszystkich meczach Premier League.

-Wszyscy są profesjonalistami i we wszystkich klubach mówi się o odchodzących zawodnikach. Ta sprawa nie ma wpływu na to, jak do tej pory graliśmy w tym sezonie powiedział Eriksen.

Tottenham rozpoczął swoją kampanię słabo i obecnie zajmuje dziewiąte miejsce po zdobyciu 11 punktów z pierwszych ośmiu meczach.

Koniec odpoczynku „The Special One”? Mourinho łączony z dwoma klubami

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1105 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.