Toni Kroos kończy reprezentacyjną karierę! Nie zagra już w kadrze Niemiec

Foto: Wikipedia

Toni Kroos oficjalnie kończy reprezentacyjną karierę. 31-latek nie wystąpi już w piłkarskiej kadrze Niemiec.

Już przed rozpoczęciem EURO 2020 było wiadomo, że to ostatni wielki turniej Joachima Loewa. Tuż po odpadnięciu Niemiec z mistrzostw Europy okazało się, że nie będzie to jedyne pożegnanie w reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. Bild już wtedy donosił, że swoją przygodę z narodową drużyną zakończy Toni Kroos.

Czytaj także: Osiem drużyn w grze o mistrzostwo. Kto awansuje do półfinału Euro 2020?

Dziś wszystko oficjalnie potwierdził sam piłkarz. W mediach społecznościowych podał wszystkie powody podjęcia takiej decyzji.

– Zagrałem dla Niemiec 106 razy i więcej spotkań już nie będzie. Bardzo chciałem, aby łącznie było 109 występów zakończonych zdobyciem Mistrzostwa Europy. Decyzję o rezygnacji podjąłem już jednak jakiś czas temu. Od dawna było dla mnie jasne, że nie zagram na Mistrzostwach Świata w 2022 roku w Katarze – zaczął.

– Jest to głównie spowodowane tym, że chcę się w pełni skoncentrować na osiągnięciu celów z Realem Madryt w ciągu kilku następnych lat. Dzięki temu będę miał teraz więcej przerw, na które nie mogłem sobie pozwolić, grając w reprezentacji – zaznaczył.

– Do tego jako mąż i tata chciałbym spędzić więcej czasu z moją żoną i trójką dzieci. To był dla mnie wielki zaszczyt nosić tę koszulkę przez tak długi czas. Robiłem to z dumą i pasją – dodał.

– Dziękuję wszystkim fanom i sympatykom, którzy wspierali mnie swoimi brawami i okrzykami. Dziękuję też wszystkim krytykom za dodatkową motywację. Na sam koniec chciałbym bardzo podziękować Joachimowi Loewowi, który uczynił mnie reprezentantem kraju i mistrzem świata. Ufał mi. Od dawna pisaliśmy historię sukcesu. To był dla mnie zaszczyt. Życzę też powodzenia i sukcesów Hansiemu Flickowi – zakończył.

Toni Kroos zagrał 106 spotkań w koszulce reprezentacji Niemiec. Strzelił w nich 17 goli i zaliczył 19 asyst, a w 2014 roku świętował zdobycie Mistrzostwa Świata.

O Paweł Gębusiak 1591 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.