Salah opuści początek przyszłego sezonu? Może zagrać na igrzyskach!

Foto: Mohamed Salah

Mohamed Salah przegapi początek przyszłego sezonu klubowego? Egipska federacja planuje włączyć swoją gwiazdę do kadry olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, na których turniej piłkarski potrwa od 22 lipca do 8 sierpnia. W tym wypadku Egipcjanin przegapi okres przygotowawczy „The Reds”, a także pierwsze mecze ligowe. Agent piłkarza informuje, że nic jeszcze nie jest przesądzone.

Egipskie plany

W środę egipska federacja piłkarska potwierdziła, że są plany umieszczenia gwiazdy Liverpoolu w składzie reprezentacji olimpijskiej tego lata. W drużynie zgodnie z zasadami może zagrać trzech zawodników starszych od tych, którzy kwalifikują się do kadry U-23. Jej trenerem jest Shawky Gharib, który powiedział, że Salah może być jednym z zawodników branych pod uwagę we wspomnianej trójce.

„Spośród trzech starszych graczy, do których zadzwonimy, Salah jest jedynym pewnym wyborem, ponieważ jest po prostu jednym z trzech najlepszych graczy na świecie. Jeszcze z nim nie rozmawialiśmy, udział w igrzyskach byłby dla niego na pewno sporym wysiłkiem” – to słowa Ghariba.

Cios dla Kloppa

8 sierpnia 2020 roku rozpocznie się w Anglii sezon 2020/2021. Będzie to jednocześnie ostatni dzień piłkarskiego turnieju olimpijskiego, więc Salah – gdyby skorzystał z propozycji swojej federacji – będzie musiał rozczarować Jurgena Kloppa. Pamiętajmy, że może się to przełożyć na początek klubowego sezonu w dłuższej perspektywie, bo piłkarz po powrocie do klubu może odczuwać spore zmęczenie i potrzebować regeneracji.

Zobacz także:  Krzysztof Piątek ma dwóch szkoleniowców! Hertha odkryła karty

Rami Abbas Issa, czyli agent piłkarza tonuje nastroje i jasno wysyła komunikat, że nic jeszcze nie jest ustalone. Podobnie twierdzi sam Klopp. „Chciałbym mieć do dyspozycji cały skład przed sezonem. Igrzyska olimpijskie to wspaniała rzecz, ale dla nas nie byłaby pomyślna, jeśli zagrałby tam Salah. Na razie jednak nic nie jest ustalone.”

Nieporozumienia na linii Salah – federacja

Ostatnie miesiące na linii Salah – egipska federacja nie były jednak usłane różami. W kwietniu 2019 roku gwiazda reprezentacji wygrała spór na temat wizerunku piłkarza, który według niego był zbyt widoczny na zewnątrz samolotu drużyny narodowej. W lato piłkarz z kolei zwrócił się do władz o większą ochronę przed fanami podczas spotkań Egiptu, ale jego prośba została odrzucona. Z kolei we wrześniu przedstawiciel krajowej federacji… nie głosował na „Mo” w plebiscycie na najlepszego piłkarza FIFA. W związku z tym, że pojawiają się spekulacje o włączenia Salaha do kadry olimpijskiej, wiele wskazuje na to, że relacje zostały ostatnio złagodzone.

Zobacz także:  Kryzys po rzeszowsku. Czy Resovia ma jeszcze szansę na play-offy Plus Ligi?

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 1409 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.