Robert Lewandowski w Manchesterze City? Czy to w ogóle możliwe?

Robert Lewandowski Bayern Monachium
Robert Lewandowski Bayern Monachium Foto: Flickr

Robert Lewandowski graczem Manchesteru City? Takie sensacyjne spekulacje wysnuwają brytyjscy dziennikarze. Czy jest w nich choć cień prawdopodobieństwa?

– Napastnik Bayernu jest graczem, który potrafi całkowicie odmienić drużynę – pisze Jacob Potter z Football League World.

Manchester City jest zmuszony do poszukiwań nowego snajpera, ponieważ po zakończeniu sezonu z zespołem Obywateli żegna się Sergio Aguero. Argentyńczyk kończy umowę w czerwcu i już jest pewne, że nie zostanie ona przedłużona.

Do drużyny The Citizens przymierzani są Erling Haaland i Harry Kane, ale teraz pojawiają się spekulacje na temat ściągnięcia Roberta Lewandowskiego, który byłby doskonałym uzupełnieniem ekipy Pepa Guardioli.

Zobacz także: Oko na piłkarski weekend: El Classico dla Realu, nudy w hicie Ekstraklasy

Michał Grzela z serwisu Sportowe Fakty zebrał opinie specjalistów z Wysp Brytyjskich, którzy zgodnie twierdzą, że Robert Lewandowski może być idealnym wzmocnieniem dla Manchesteru City.

– Jestem pewny, że Guardiola znów chciałby mieć w swojej drużynie Lewandowskiego. Byłby ogromnym wzmocnieniem dla każdej drużyny na świecie. Manchester City nie stanowi wyjątku. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że to właśnie na pozycji napastnika The Citizens mają najpoważniejsze braki – oznajmił Luke Hatfield z Express and Star.

Podobnie wypowiedział się Jacob Potter z Football League World.

– Jeśli Manchester City kupi Lewandowskiego, ludzie w klubie będą musieli zrobić w gablocie z trofeami miejsce na więcej niż jeden puchar Ligi Mistrzów. Napastnik Bayernu jest graczem, który potrafi całkowicie odmienić drużynę – podkreślił dziennikarz.

Klasę napastnika reprezentacji Polski docenił także Joe Chapman z Birningham Live.

– Tak utytułowany piłkarz jak Lewandowski na pewno zwiększyłby szansę na lepszy wynik The Citizens w Lidze Mistrzów. Jego know-how oraz poziom wykańczania akcji byłyby nieocenione dla zespołu Guardioli – stwierdził.

Wszystko pięknie brzmi, ale niemożliwym jest, aby Robert Lewandowski miał przejść do Manchesteru City. Polak ma kontrakt z Bayernem Monachium, który kończy się w czerwcu 2023 roku. Władze Bawarczyków nawet nie myślą o pozbyciu się najlepszego piłkarza świata, a co więcej, zaczynają prace nad przedłużeniem jego umowy.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1514 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.