Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera? Optymistyczne prognozy Niemców!

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski, Foto: Flickr

Robert Lewandowski ma na koncie już 28 goli w Bundeslidze. Na ten świetny wynik zapracował zaledwie w 23 meczach. Polak może pobić legendarny rekord Gerda Muellera, a niemieckie media są pewne, że Lewy tego dokona.

Gerd Mueller ustanowił rekord Bundeligi w sezonie 1971/72, w którym zdobył 40 bramek. Nikomu do tej pory nie udało się nawet zbliżyć do osiągnięcia reprezentanta Niemiec.

Teraz ta sztuka może udać się Robertowi Lewandowskiemu, tym bardziej, że jeszcze nikt, nawet sam Mueller nie miał na koncie 28 goli po 23 meczach. Polakowi brakuje 12 trafień do wyrównania rekordu i 13 do jego pobicia. Lewy ma na to jeszcze 11 meczów.

Czytaj także: Oko na piłkarski weekend: znakomity weekend Polaków

Niemiecki dziennik Bild przeprowadził symulację następnych spotkań Bayernu, która zakończyła się bardzo optymistycznie. Według niej Robert Lewandowski zakończy sezon z 43 golami.

Już w najbliższą środę Bayern zmierzy się z byłym zespołem Lewego, Borussią Dortmund. Prognoza niemieckich mediów mówi,że Polak zdobędzie w tym spotkaniu dwie bramki.

Bild twierdzi również, ze największe problemy sprawią Lewandowskiemu defensywy takich drużyn jak: VfB Stuttgard, RB Lipsk, Bayer Leverkusen i Borussia Moenchengladbach. Symulacja mówi, że Polak nie strzeli ani jednej bramki żadnemu z wymienionych zespołów.

Niemiecki dziennik twierdzi, że Robert Lewandowski zdobędzie hat-tricka w meczach z Wolfsburgiem, Mainz i Augsburgiem. Zdaniem Bilda Polak wyrówna rekord Gerda Muellera w przedostatniej kolejce Bundesligi, a pobije go w ostatnim spotkaniu, ustanawiając nowy na poziomie 43 btamek.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1487 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.