Robert Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę! France Football przyzna nagrodę za rok 2020!

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski, Foto: Flickr

Wszyscy eksperci zgodnie twierdzili, że gdyby nie odwołano plebiscytu Złotej Piłki za rok 2020, to nagrodę otrzymałby Robert Lewandowski. Teraz okazuje się, że Polak ma szansę na to trofeum! L`Equipe twierdzi, że France Football zmienił zdanie i przyzna nagrodę za poprzedni sezon.

Pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie gali wręczenia Złotej Piłki za rok 2020. Argumentowano to tym, że nie wszystkie rozgrywki zostały zakończone, choć tak naprawdę przerwano jedynie sezon Lique 1.

Czytaj także: Górnik Zabrze przegrywa na inaugurację Ekstraklasy! Gdzie podziewa się Lukas Podolski?

France Football został bardzo skrytykowany za swoją decyzję, ponieważ wszystkie najważniejsze rozgrywki doczekały się jednak finału, wliczając w to oczywiście Ligę Mistrzów, w której triumfował Bayern i Robert Lewandowski.

Ponadto Polak został królem strzelców we wszystkich rozgrywkach, w których triumfował tj. w Lidze Mistrzów, Bundeslidze i Pucharze Niemiec.

Lewy był także głównym faworytem do zdobycia tegorocznej nagrody, ale zdaje się, że tytuł zgarnie Leo Messi, który poprowadził Argentynę do triumfu w Copa America.

Dzisiejszy dzień przyniósł jednak sensacyjne wieści z Francji. L`Equipe twierdzi, że France Football zdecydował się wręczyć nagrodę Złotej Piłki za rok 2020.

Nagroda ma być przyznana podczas tegorocznej gali. Możemy być pewni, że zdobędzie ją Robert Lewandowski! Polak po raz kolejny wielkimi literami zapisze swoje nazwisko w historii piłki nożnej.

O Paweł Gębusiak 1657 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.