Rewolucja kadrowa w Realu Madryt wchodzi w decydującą fazę. Kto zimą opuści Los Blancos?

Foto: Flickr

Zimowe okno transferowe zbliża się wielkimi krokami, a kluby całej Europy przeszukują rynek mając nadzieję na wzmocnienia. Agenci również wzięli się ostro do pracy, oferując piłkarzy, którzy nie są zadowoleni ze swojej obecnej sytuacji.

Real Madryt wyraźnie poprawił swoją grę od czasu powrotu Zinedine Zidane, ale mimo to można odnieść wrażenie, że kilku graczy nie pasuje do koncepcji Francuza i zimą opuszczą Santiago Bernabeu.

W niektórych przypadkach odejście z klubu wydaje się jedyną rozsądną opcją, a ponadto może przynieść Realowi fundusze na dokonanie faktycznych wzmocnień. Tylko czy wszystkie strony dojdą do porozumienia w tak krótkim czasie? Spójrzmy zatem, kto jest typowany do opuszczenia Los Blancos:

Vinicius Junior

Brazylijski młodzieniec, który przyszedł do klubu w blasku chwały 18 miesięcy temu, najprawdopodobniej będzie miał możliwość wyjazdu ze stolicy Hiszpanii. Wraz ze swoim rodakiem Rodrygo Goesem zderzyli się z rzeczywistością jak ze ścianą, a Vinicius zszedł na zdecydowane dalszy plan.

W meczu przeciwko PSG Zidane nie znalazł dla niego miejsca nawet na ławce rezerwowych, a takie sytuacje zdarzają mu się coraz częściej. Real sprowadził go jako łowcę bramek, ale piłkarz chyba zapomniał jak to się robi. Jest silny fizycznie i czasami zaskakuje kreatywnością, ale umieszczenie piłki w siatce stanowi dla niego duży problem.

Receptą na jego dolegliwości mogą być regularne występy, których raczej w Realu prędko nie doświadczy. Zmiana klubu przyniesie korzyści nie tylko dla gracza, ale i dla całej drużyny. Po powrocie z wypożyczenia może stać się zupełnie innym piłkarzem, którego Los Blancos będą potrzebować.

Czytaj także: Ancelotti znalazł nowego pracodawcę! Uda mu się odbudować potęgę Evertonu?

Gareth Bale

Sytuacja Walijczyka jest zupełnie inna niż Viniciusa. Bale jest szczęśliwy w Madrycie bez względu na ilość czasu spędzonego na boisku. Zarabia ogromne pieniądze i mieszka z rodziną w kraju o ciepłym klimacie. Czego chcieć więcej?
Jedyny problem stanowi sposób w jaki jest traktowany w Madrycie. Mimo, że pomógł Realowi osiągać ogromne sukcesy, to wciąż nie może liczyć na zasłużony szacunek. Wygwizdywanie go przez własnych kibiców stało się już smutną rutyną.

Istnieje szansa, że Jose Mournho sprowadzi Bale`a z powrotem do Tottenhamu, ponieważ Christian Eriksen desperacko próbuje przejść do Realu, więc obaj panowie mogą stać się przedmiotem wymiany.

Isco

Podobnie jak Bale, Isco był integralną częścią sukcesów Realu Madryt podczas pierwszej ery ZIdane`a, ale w tym sezonie nie gra już pierwszych skrzypiec. Zdecydowanie obniżył loty co jest bardzo niezrozumiałe dla kibiców Los Blancos. Zawodnik z takim talentem po prostu musi grać regularnie, inaczej jego umiejętności stopniowo ulegają degradacji.

Jego rozwój był do tej pory prowadzony w bardzo odpowiedzialny sposób. Dziwne dlaczego Zidane trzyma go na uboczu, podczas gdy reszcie jego napastników brakuje czasami umiejętności, którym bez wątpienia dysponuje Isco.

Isco chce grać regularnie i jeśli tylko Real zdecyduje się na jego sprzedaż, bądź wypożyczenie, chętnych nie będzie brakowało.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1180 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.