Reprezentacja Polski bez wartościowego gracza na Euro 2020. Smutna informacja z Niemiec

Foto: Wikipedia

Dawid Kownacki nie pojedzie na Euro 2020. Taka informacja wypłynęła od menedżera piłkarza Fortuny Dusseldorf Marcina Kubackiego.

– Zakładamy, że za trzy miesiące Dawid Kownacki wróci do treningów. Operacja raczej nie skróci tego czasu. Niestety, wielka szkoda – powiedział dla portaui Sportowefakty Marcin Kubacki.

Ubegły poniedziałek zakończył się dla Dawida Kownackiego fatalnie. Najpierw nie ukończył treningu razem ze swoją drużyną, a później klub poinformował, że zawodnik doznał uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego i czeka go rychła operacja. Pewności nie było co do czasu, który piłkarz będzie musiał pauzować. Dzisiaj agent Kownasia wyznał, że zabieg będzie przeprowadzony już 12 lutego.

Czytaj także: Ekstraklasa: lider nadal w Warszawie, fantastyczny powrót Pogoni!

Oznacza to, że Jerzy Brzęczek nie będzie mógł powołać skrzydłowego na Euro 2020, które rozpoczyna się już w czerwcu.

Kownacki jest piłkarzem Fortuny Dusseldorf od stycznia 2019 roku. Początkowo przebywał tam na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii Genua, ale został wykupiony za 7,5 miliona euro, ustanawiając rekord transferowy klubu.

W tym sezonie Kownaś rozegrał 19 spotkań, w których nie zaliczył ani jednego trafienia oraz asysty. Fortuna zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli Bundesligi. Do bezpiecznej strefy gwarantującej utrzymanie brakuje im czterech oczek.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1243 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.