Reca odpala rakietę! W końcu będziemy mieli w kadrze klasowego lewego obrońcę?

Foto: Pixabay

Arkadiusz Reca staje się murowanym kandydatem do wyjazdu na Euro 2020! Jest w coraz lepszej formie, a jego przejście do SPAL wychodzi mu na dobre. Jeśli nie zdarzy się nic złego, może doczekamy się w końcu klasowego lewego obrońcy w reprezentacji Polski. W ostatnim meczu przeciwko Atalancie młody Polak był inicjatorem bardzo dobrej akcji i autorem pięknej asysty.

SPAL z Arkadiuszem Recą w składzie przegrywało z Atalantą do 54 minuty po golu Josipa Ilicica. Wtedy właśnie imponującą akcję przeprowadził Arek. Polak w pełnym biegu z piłką ruszył w kierunku bramki rywala, niepowstrzymany wbiegł w pole karne i popisał się idealnym podaniem, po którym padł gol. Piłkę do siatki wpakował Andrea Petagna.

Czytaj także: Spekulacje transferowe nt. Krzysztofa Piątka zaczynają przypominać parodię. Spójrzmy prawdzie w oczy

Sześć minut później będące na fali SPAL wbiło Atalancie drugiego gola. Zespół Arkadiusza Recy odniósł sensacyjne zwycięstwo.

SPAL zajmuje 18. miejsce w lidze włoskiej, co oznacza, że jest w strefie spadkowej. Jednakże do ostatniego bezpiecznego miejsca traci zaledwie 1 punkt. Jeśli utrzymają dobrą passę, nie muszą obawiać się spadku do Serie B.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 970 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.