Rasizm w angielskiej piłce to wciąż poważny problem. Silna reakcja Manchesteru United po atakach na Paula Pogbę

Foto: Flickr

Problem rasizmu w Anglii jest nadal bardzo rażący. Manchester United pracuje nad identyfikacją osób, które w rasistowski sposób zaatakowały w internecie Paula Pogbę, po tym jak pomocnik nie wykorzystał rzutu karnego w poniedziałkowym meczu z Wolverhampton Wanderers.

Pogba mógł przechylić szalę wygranej na korzyść United, jednak jego strzał został obroniony przez Rui Patricio. Mecz zakończył się remisem 1:1 i kosztowało to zespół z Manchesteru utratę fotela lidera. Niewykorzystany karny doprowadził garstkę kibiców do rasistowskich nadużyć wobec Francuza.

– Osoby, które wyraziły te poglądy, nie reprezentują wartości naszego wspaniałego klubu i pozytywne jest to, że zdecydowana większość naszych fanów potępia to również w mediach społecznościowych. Manchester nie toleruje żadnych form rasizmu i dyskryminacji i od lat w kampanie przeciwko niemu za pośrednictwem naszej inicjatywy #AllRedAllEqual.- napisał klub w specjalnym oświadczeniu.

– Będziemy pracować, aby zidentyfikować kilka osób zaangażowanych w te incydenty i podjąć jak najsilniejszy możliwy sposób działania. Zachęcamy również właścicieli mediów społecznościowych do podjęcia działań w takich przypadkach – grzmi angielski gigant.

Obrońca Harry Maguire nazwał to nadużycie „obrzydliwym” i wezwał firmy z mediów społecznościowych do zweryfikowania kont użytkowników, aby uniemożliwić kibicom anonimowe obrażanie piłkarzy.

– Media społecznościowe muszą coś z tym zrobić. Każde otwarte konto powinno być zweryfikowane paszportem / prawem jazdy. Powstrzymaj tych żałosnych trolli! – powiedział Maguire.

Napastnik Marcus Rashford również solidaryzował się ze swoim kolegą z drużyny.

– Manchester United to rodzina. Paul Pogba jest ogromną częścią tej rodziny. Atakujesz go, atakujesz nas wszystkich – napisał na twitterze Rashford.

W ubiegłym tygodniu szef Chelsea, Frank Lampard również wezwał media społecznościowe do podjęcia bardziej rygorystycznych działań po tym, jak 21-letni napastnik Tammy Abraham był celem rasistowskich nadużyć.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 930 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.