Rafał Gikiewicz doceniony przez klub! Bramkarz podpisze nową umowę z Augsburgiem

Foto: Flickr

Rafał Gikiewicz zostaje w Augsburgu, choć miał kilka ofert spoza Bundesligi. Bramkarz podpisze niedługo nowy kontrakt z obecnym klubem.

Rafał Gikiewicz po przenosinach z Unionu Berlin doskonale odnalazł się w Augsburgu,gdzie wyrobił sobie markę jednego z najlepszych golkiperów Bundesligi.

Bramkarz w ciągu najbliższych dwóch tygodni podpisze nową, dwuletnią umowę. Polak zostanie w Bawarii pomimo ofert od kilku niemieckich ekip i klubów z Turcji.

Zobacz także:  EURO 2020: Tomas Pekhart o reprezentacji Czech: „U nas trzeba walczyć nawet o to, aby siedzieć na ławce”

– Chcę zostać w Augsburgu i tutaj spełniać swoje cele. Czuję się doceniany, ale sam sobie to wszystko wywalczyłem. Już wiele razy stawiano na mnie krzyżyk. Pukano się w głowę, jak marzyłem o grze w Bundeslidze. Teraz też mogliby już postawić na młodego Niemca, czy Koubka za którego zapłacili kupę kasy, ale nie chcą tego robić, bo spełniam ich wymagania. Wywalczyłem sobie miejsce i pokazałem, że na nie zasługuję – powiedział Gikiewicz.

– Świetnie pracuje mi się z trenerem bramkarzy, który mówi mi, że mogę być jeszcze lepszy, a na najwyższym poziomie pogram jeszcze co najmniej trzy lata. Skoro obie strony są zadowolone, nie ma co kombinować. Dobrze mi się tu żyje. Nowa umowa będzie dla mnie kolejnym dowodem, że decyzje i praca w ostatnich latach doprowadziły mnie do właściwego miejsca w karierze. Jeszcze dam o sobie znać – dodał bramkarz.

Rafał Gikiewicz rozegrał 69 meczów na poziomie Bundesligi. Transfermarkt wycenia go na 1,5 miliona euro.

O Paweł Gębusiak 1591 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.