Polacy zmienią bazę na EURO 2020? Wszystko w rękach władz Irlandii!

Reprezentacja Polski może być zmuszona do zmiany ośrodka wybranego na bazę podczas EURO 2020. Stanie się to faktem jeśli Dublin wypadnie z grona współgospodarzy turnieju.

Reprezentacja Polski ma rozegrać mecze ze Słowacją i Szwecją na stadionie w Dublinie, ale staje się coraz bardziej prawdopodobne, że stolica Irlandii wypadnie z grona współorganizatorów EURO 2020.

Irlandzki Związek Piłki Nożnej nie może dać pełnej gwarancji, że wszystkie mecze w Dublinie zostaną rozegrane z udziałem publiczności.

Zobacz także:  FC Barcelona może pozyskać Neymara! Dwa realne scenariusze!

UEFA wyznaczyła sobie cel, że obecność kibiców na stadionach podczas EURO 2020 musi stać się faktem. Jeżeli Irlandia nie zgodzi się na ten warunek to straci możliwość organizacji części turnieju. Na miejsce Dublina może wskoczyć Manchester.

Zmiana współgospodarza EURO 2020 będzie miała wpływ na plany reprezentacji Polski. Polacy na bazę turniejową wybrali ośrodek w Irlandii, ale jeśli Dublin nie będzie organizatorem meczów, to będzie musiało dość do zmian.

PZPN już zajął się poszukiwaniem nowej bazy. Sportowe Fakty twierdzą, że Polacy na pewno nie będą zakwaterowani w Polsce. Polski Związek Piłki Nożnej nie bierze pod uwagę takiej ewentualności.

Do zmian na liście współgospodarzy EURO 2020 ma dojść 19 kwietnia. Tego dnia swoje posiedzenie zaplanował Komitet Wykonawczy UEFA.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju Polacy mają trenować w Opalenicy. Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy Polacy rozegrają ze Słowacją 14 czerwca.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1514 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.