Pierwszy letni transfer Chelsea stał się faktem!

Chelsea
Stadion Chelsea, Foto: Wikipedia

Triumfator ubiegłej edycji Ligi Mistrzów – Chelsea dokonała pierwszego letniego transferu. Marcus Battinelli właśnie wkroczył na Stamford Bridge.

Battinelli to 29-letni bramkarz, który przeszedł do Chelsea na zasadzie wolnego transferu z Fulham. Golkiper zajmie miejsce Willy`ego Caballero, który odszedł ze Stamford Bridge. Londyńczyk podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Czytaj także: Głupota działaczy Spezii i… zakaz na dwa lata. Niepewna przyszłość Polaka

Zawodnik w barwach Fulham rozegrał 120 meczów i 31 razy zachował czyste konto. Sezon 2020/21 spędził natomiast na wypożyczeniu w Middlesbrough. Na murawach Championship pojawił się 41 razy i zanotował 13 meczów bez straty bramki.

Bettinelli swoją karierę bazował głównie na drugim szczeblu rozgrywkowym w Anglii. W Premier League zaliczył zaledwie siedem spotkań.

– Chelsea zawsze była wyjątkowym klubem. Dobrze znam tę okolicę i marzyłem o tym, by tutaj trafić. W końcu się udało. Prowadziliśmy rozmowy kilka lat temu, gdy byłem nieco młodszy, ale z jakiegoś powodu wtedy nie doszło do złożenia podpisu. Jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się podjęcia próby wsparcia zespołu tak bardzo, jak tylko będę potrafił – powiedział nowy bramkarz Chelsea.

O Paweł Gębusiak 1657 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.