OFICJALNIE: Robert Kubica pojedzie w Grand Prix Włoch!

Foto: Flickr

Robert Kubica w najbliższy weekend ponownie zmierzy się na torze Formuły 1 z najlepszymi kierowcami na świecie. Alfa Romeo oficjalnie potwierdziło, że Polak będzie się ścigał podczas Grand Prix Włoch.

Robert Kubica w ubiegłą sobotę zastąpił Kimiego Raikkonena, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Polak pojechał przyzwoicie zajmując 15. miejsce w GP Holandii.

Zobacz także:  Messi wróci do FC Barcelony? Laporta tego nie wyklucza!

Fiński kierowca wciąż dochodzi do zdrowia, wiec jego występ w najbliższy weekend został wykluczony. Rywalizacja w GP Włoch będzie się toczyć na słynnym torze Monza. Alfa Romeo wystosowała specjalny komunikat.

– Alfa Romeo Racing ORLEN może potwierdzić, że kierowca rezerwowy, Robert Kubica, będzie kontynuował zastępowanie Kimiego Raikkonena podczas Grand Prix Włoch – napisano.

– Kimi opuścił zeszłotygodniowy wyścig w Zandvoort po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa i nie może jeszcze wrócić do ścigania. Ze względu na wymagania służb zdrowotnych wciąż przebywa na domowej izolacji – dodano.

– Robert, który miał koncertowy występ w Holandii po informacji otrzymanej na krótko przed trzecią sesją treningową, wróci do bolidu u boku Antonio Giovinazziego – zakończono.

Rywalizacja na torze Monza rozpoczyna się w piątek. Na początku zostanie rozegrany trening i kwalifikacje do sobotniego sprintu. Właściwy wyścig o Grand Prix Włoch zaplanowano na niedzielę.

O Paweł Gębusiak 1657 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.