Odrodzenie Arkadiusza Milika. Polak na fali! Napoli oferuje mu nowy kontrakt i ogromną podwyżkę!

Foto: Wikipedia

Arkadiusz Milik po fatalnym etapie swojej kariery ewidentnie się rozkręcił. W Serie A strzela gola za golem, a jego Napoli jest gotowe zaoferować mu podwyżkę.

Ostatnioe tygodnie pokazują świetną formę Polaka . Po raz pierwszy w swojej karierze w Serie A strzelił 4 gole w czterech kolejnych meczach. Pomimo ostatniej porażki z Romą, Milik zebrał bardzo dobre recenzje i został oceniony jako jeden z lepszych piłkarzy Napoli.

Czytaj również:

Bundesliga: Eintracht zwolnił Kovaca, bardzo dobry mecz BVB

Przyszłość Milika stała pod znakiem zapytania według wielu letnich doniesień i spekulacji. Jego obecna umowa kończy się za rok i sześć miesięcy, więc media zastanawiały się czy Napoli nie zechce jeszcze zarobić na polskim zawodniku.

Dyrektor sportowy Napoli – Cristiano Giuntoli powiedział w rozmowie ze Sky Sports, że rozmawia z przedstawicielami Milika i chce przedłużyć z nim kontrakt ku uciesze Polaka.

Magazyn Calciomercato.com donosi, że piłkarz doszedł do porozumienia z klubem w sprawie przyszłych zarobków. Jego pensja ma wzrosnąć o 1 milion euro i ma wynieść 3,5 miliona euro za sezon gry. Polak będzie więc jednym z najlepiej opłacanych zawodników Napoli : za Kalidou Koulibalym (6 mln euro), za Hirvingiem Lozano, Lorenzo Insignie (po 4,5 mln euro), Driesem Mertensem i Kostasem Manolasem (po 4 mln uero). Milik doścignie pod względem pensji najlepiej opłacanego Polaka we Włoszech – Wojciecha Szczęsnego.

Milik jest piłkarzem Napoli od 2016 roku, kiedy to przeszedł za 32 mln euro z Ajaxu Amsterdam. Jego kontrakt obowiązuje przez pięć lat.. Dwa pierwsze sezony przebiegły bardziej na leczeniu kontuzji, niż rozgrywaniu meczów. W poprzednim sezonie Polak pokazał jednak na co go stać. W 47 meczach strzelił 20 bramek i był najlepszym strzelcem Napoli. Obecny sezon zaczął się dla niego stosunkowo niedawno, ale już zdążył wpakować pięć goli w siedmiu spotkaniach.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Ekstraklasa: lider dla Legii, nieprawdopodobny ścisk w czołówce | Format Sportowy
  2. Baza treningowa Polaków na EURO 2020 wybrana! | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.