Nowe porządki w szatni FC Barcelony! Pierwsze kontrowersyjne decyzje Setiena

Foto: Flickr

Porządki w FC Barcelonie zaczął robić nowy szkoleniowiec Quique Setien. Trener Katalończynków podjął już pierwszą dyspozycję kadrową i wydał zawodnikom kontrowersyjne polecenie.

– Jeszcze wczoraj chodziłem pośród krów w mojej wiosce, a dziś trenuję Barcelonę – powiedział Quique Setien podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami, Na konferencji zachował skromność i wręcz stoicki spokój. Niektórzy twierdzili, że będzie miał problemy z podejmowaniem trudnych decyzji w klubie, który od zawsze był dla niego wzorem. Mylili się.

Podczas pierwszego dnia pracy Setien wydał pierwsze dyspozycje i pokazał, że potraf być nieugięty. Mundo Deportivo donosi, że nowy szkoleniowiec powiedział władzom Barcy, że nie wyobraża sobie drużyny bez Arturo Vidala, piłkarza, który był skreślony przez poprzedniego trenera Ernesto Valverde. Setien powiedział stanowczo, że Vidal będzie w jego ekipie ważnym ogniwem i klub ma go zatrzymać za wszelką cenę.

Czytaj także: Ekstraklasowa Giełda Transferowa [3]

Kolejna decyzja hiszpańskiego trenera może wydawać się kontrowersyjna, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy takie rzeczy są na porządku dziennym w futbolu na światowym poziomie. Seiten rozkazał piłkarzom odwołanie obowiązków reklamowych, które kolidują z treningami. Dzięki temu piłkarze mają być bardziej skupieni na szlifowaniu swoich umiejętności. Nie wiadomo jednak co na to sponsorzy, ponieważ zawodników obowiązują aktualne kontrakty.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1016 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.