Neymar trafi do Hiszpanii. Po czyjej stronie zagra w Gran Derbi?

Foto: Flickr

Plotki głoszą, że niektórzy piłkarze La Liga przekonali już Neymara na transfer do Hiszpanii. Dyrektor sportowy PSG Leonardo potwierdził ostatnio, że zespół puści Brazylijczyka pod warunkiem, że otrzyma dobrą ofertę. O Neymara walczy Real Madryt i Barcelona, która jest gotowa na jego powrót. Nie wiadomo dokładnie jak potoczą się losy gwiazdora.

Dyrektor sportowy PSG Leonardo potwierdził, że jego klub sprzeda brazylijskiego napastnika za odpowiednią cenę, a agenci w Madrycie i Barcelonie próbują wynegocjować odpowiednią umowę. Z takiego stanu rzeczy zadowoleni są kibice PSG, którzy mają już dość Brazylijczyka, czego wyrazem były banery na trybunach podczas pierwszego meczu przeciwko Nimes.

Powrót do Barcy wydawał się najbardziej prawdopodobny, ale Real Madryt może wykorzystać napięte stosunki między kierownictwem PSG i Barcelony, powstałe podczas przenosin Neymara do Paryża.

Raporty głoszą, że Gerard Pique skontaktował się z byłym kolegą z drużyny, aby ten kontynuował swój skomplikowany powrót na Camp Nou. Niestety sztab Barcelony nie zdoła spełnić wymagań finansowych PSG, a jedyną nadzieją pozostaje wymiana piłkarzy. Real Madryt również nie jest w stanie wyłożyć 222 milionów euro i również oferuje w zamian innych graczy, między innymi Jamesa.

Zespół z Madrytu nie był w stanie zebrać 180 milionów euro na transfer Paula Pogby z Manchesteru United, ale z całych sił próbuje zawrzeć umowę z Neymarem. Brazylijczyk jest od dawna celem Florentino Pereza, prezydenta Realu, który już kilkukrotnie próbował podpisać kontrakt z gwiazdorem na długo przed jego przybyciem do Barcelony.

Wieści z Francji głoszą, że rozmowy Barcy i PSG wracają na dobre tory, ponieważ Paryżanie przychylnie patrzą na włączenie do umowy Philippe’a Coutinho. Spekuluje się, że oficjalna oferta wpłynie w przyszłym tygodniu. Zakłada ona, że Barcelona zapłaci ogromną ilość gotówki i odda Philippe’a Coutinho. To może wystarczyć, aby PSG pozbyło się swojej kłopotliwej gwiazdki.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 923 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.