NENT zyskał prawa do transmisji Formuły 1! Kolejny cios wymierzony w Eleven!

foto: Flickr

Nordic Entertaiment Group (NENT Group) od 2023 roku będzie miało wyłączność na pokazywanie wyścigów Formuły 1 w Polsce. Umowa została zawarta na 3 lata. To kolejny cios dla Eleven Sports.

– Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich oraz Formuła 1, uzgodniły warunki pierwszej współpracy w zakresie praw do transmisji wyścigów w Polsce. Od 2023 roku, należąca do NENT Group platforma streamingowa Viaplay, będzie wyłącznym domem Formuły 1 w Polsce. Transmisje zawodów najpopularniejszego sportu motorowego na świecie, będą obejmowały obszerne oraz innowacyjne relacje przygotowane w języku polskim – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym nadawcy.

Prawdopodobnie od 2023 roku F1 zniknie z polskiej telewizji. Aktualnie wyścigi transmituje telewizja Eleven Sports, ale za dwa lata to się zmieni. NENT zapewnia jednak, że w streamingu Viaplay zobaczymy transmisje z wyścigów, sesji kwalifikacyjnych i treningowych. Wszystko z pełną oprawą – będą studia przed i po wyścigach, a także polski komentarz. Pakiet skrótów ma być dostępny bezpłatnie.

Zobacz także: Neymar winny klęski PSG? Brazylijczyk w ogniu krytyki

W listopadzie NENT zadała pierwszy cios w Eleven przejmując prawo do pokazywania Bundesligi. Niemieckie rozgrywki również będą dostępne tylko za pośrednictwem platformy streamingowej, która ma przypominać Netflix, ale zamiast seriali i filmów, będzie jednak pokazywać sport na żywo. Platforma Viaplay ma zostać uruchomiona w Polsce w sierpniu tego roku. Pakiet podstawowy ma kosztować 34 złote. Od jesieni w swojej ofercie NENT będzie miało również rozgrywki Ligi Europy i Ligi Konferencji.

– Turbodoładowane emocje związane z wyścigami Formuły 1 będą idealnym uzupełnieniem oferty Viaplay w Polsce, obejmującej mecze Bundesligi oraz spotkania organizowane w ramach rozgrywek UEFA, a także nasze wyjątkowe propozycje Viaplay Originals, filmy i seriale. Nasze relacje z zawodów Formuły 1 są przygotowywane na najwyższym poziomie i nie możemy doczekać się, by móc pokazać je polskim fanom. Zawarta umowa po raz kolejny pokazuje, jak długoterminowe partnerstwo Grupy NENT z właścicielami praw do transmisji daje nam pole position i umożliwia osiągnięcie pozycji europejskiego mistrza streamingu oraz lidera rynku w Polsce – powiedział Anders Jensen, prezes NENT Group.

O Paweł Gębusiak 1591 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.