NBA straci blisko 1 miliard dolarów na zawieszeniu ligi. Komisarz Adam Silver uspokaja

Foto: Wikipedia

Komisarz NBA Adam Silver powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby określać wpływ zawieszenia sezonu na finanse całej ligi. Media szacują jednak straty na blisko 1 miliard dolarów,

-Jest za wcześnie, aby powiedzieć, jaki będzie wpływ gospodarczy. Analizujemy wiele scenariuszy codziennie, jeśli nie co godzinę, i będziemy nadal analizować konsekwencje finansowe. Oczywiście nie jest to ładny obraz, ale wszyscy, bez względu na branżę, w której pracują, są w tej samej sytuacji – powiedział Silver.

Czytaj także: Manchester United szuka doświadczonego obrońcy. Diego Godin na celowniku Solskjaera!

Zawieszenie ligi NBA spowoduje ogromne konsekwencje finansowe. Wznowienie ma planowo nastąpić 15 kwietnia, co było terminem zakończenia sezonu regularnego. 259 spotkań nie zostanie rozegranych.

Liga ogłosiła, że gracze otrzymają pełne wynagrodzenie 1 kwietnia, ale mogą również odzyskać premie za stracone mecze do 15 kwietnia.

Portal Fivethirtyeight.com oszacował, że straty w lidze mogą zbliżyć się do 1 miliarda dolarów, jeśli nie zostaną rozegrane już żadne mecze sezonu regularnego.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1014 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.