NBA: LeBron James musi udowodnić, że jest wielkim Lakersem. Kareem Abdul-Jabbar wierzy, że mu się uda

Foto: Flickr

Los Angeles Lakers to zespół, w którym występowało najwięcej legendarnych zawodników. Czy LeBron James może dołączyć to tej listy i poprowadzić Lakers do siedemnastego mstrzostwa?

Jeden z najwybitniejszych koszykarzy wszechczasów Kareem Abdul-Jabbar uważa, że James zasługuje na uznanie go za wielkiego Lakersa. Wszystko przez zdjęcie, które LeBron umieścił na Instagramie. Oprócz niego znajdowali się na nim Kobe Bryant, Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson i Shaquille O’Neal. Ekipę ze zdjęcia nazwał składem wszechczasów, a to z kolei rozgniewało wiele osób, które uważają, że LeBron nie zasługuje na miejsce w tym gronie, ponieważ nie zdobył jeszcze tytułu dla Lakers.

Abdul-Jabbar ostatnio mówił o tym, jak LeBron udowodnił fanom Lakersów i całej NBA, że jest jednym z najbardziej kompletnych graczy w lidze.

– Już pokazał, że wciąż jest kompletnym graczem, którego potrzebowali Lakers, więc nie sądzę, żeby musiał się tym martwić. Muszą po prostu umieścić odpowiednie elementy wokół niego. Nie możesz wygrać mistrzostw świata tylko z jednym elitarnym graczem. Potrzebujesz pomocy i myślę, że teraz ją ma. Jeśli gra dobrze, a zespół walczy w play-offach i awansuje do kolejnej fazy, to powinno wystarczyć. Nie ma nikomu nic do udowodnienia, ale fani Lakers wciąż są głodni i to dobry znak. Chcą wygrać i chcą wspierać zespół – powiedział Abdul-Jabbar dla Arash Markazi z Los Angeles Times.

LeBron James grał dotychczas tylko jeden sezon w Los Angeles ze średnią 27,4 punktu, 8,5 zbiórek i 8,3 asyst. Wraz z dołączeniem Anthony’ego Davisa do zespołu, Lakers mają szansę na awans do play-off i stać się prawdziwym pretendentem do mistrzostwa.

Jeśli LeBron zdobędzie tytuł grając w fioletowo-złotym stroju to z pewnością zdobędzie swoje miejsce wśród innych wielkich Lakerów. Na to trzeba zasłużyć.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 888 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.