Młody talent wraca do Polski! Ofensywa transferowa Śląska Wrocław

Foto: Wikipedia

Jakub Iskra wraca do Ekstraklasy. 19-latek opuszcza włoskie SPAL na rzecz Śląska Wrocław.

Transakcja odbyła się na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z opcją transferu definitywnego.

Czytaj także: Pierwszy taki sezon od lat. Trzy europejskie puchary, dużo emocji w fazie grupowej

Jakub Iskra będzie występował z numerem 3 na koszulce. Będzie to jego kolejna szansa na debiut w Ekstraklasie, ponieważ w Pogoni Szczecin, skąd odszedł do SPAL, nie zdążył zagrać w pierwszym zespole.

Szansę na debiut w Serie A wykorzystał pod koniec sezonu 2019/20, kiedy to było już pewne, że SPAL spada do drugiej ligi. Jego bilans występów we Włoszech jest skromny, ponieważ młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach. Zagrał przeciwko Torino i Hellasowi Werona w lipcu 2020 roku.

– Od dłuższego czasu szukaliśmy gracza na tę pozycję i gdy pojawiła się możliwość wypożyczenia Jakuba – szybko z niej skorzystaliśmy. To młody i bardzo utalentowany zawodnik, który przeszedł dobrą szkołę futbolu we Włoszech. Liczymy, że nie tylko wzmocni rywalizację na prawym wahadle w zespole trenera Magiery, ale i będzie nadal rozwijał swoje umiejętności, co pozwoli mu wejść na jeszcze wyższy poziom – skomentował dla oficjalnego serwisu Śląska dyrektor sportowy, Dariusz Sztylka.

– Jestem bardzo zadowolony, że trafiam do Wrocławia i mam nadzieję pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższych celów. Chciałbym, żeby Śląsk zdobył mistrzostwo Polski, a ja miał w tym swój udział. Zagrałem już w Serie A, ale nie zadebiutowałem jeszcze w Ekstraklasie – liczę, że zasłużę na taką szansę w barwach Śląska i wspomogę zespół – z kolei wypowiedział się sam zawodnik, który reprezentuje Polskę w kadrze U-20.

O Paweł Gębusiak 1657 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.