Messi na czele, jest też Lewandowski- TOP10 najlepiej zarabiających piłkarzy świata

Copyright Free - Stock Free images. Public Domain image dedication. CC0 1.0 Universal Licence - http://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Nie ma niespodzianek na niedawno opublikowanej liście francuskiego tygodnika „France Football”, który wziął pod lupę najlepiej zarabiających piłkarzy świata. W zestawieniu na czele znajduje się Leo Messi przed Cristiano Ronaldo i Neymarem. W zestawieniu znalazł się też Robert Lewandowski!

Co obejmuje zestawienie?

Nie ma na świecie osób zainteresowanych piłką nożną, którzy nie znają powyżej wymienionej trójki. Neymar w ostatnich latach miał różne momenty, ale co do geniuszu dwójki Messi – Ronaldo nikt nie ma wątpliwości, a od lat wśród sympatyków jednego i drugiego trwa zagorzała batalia na temat tego, który z nich dzierży obecnie tytuł „najlepszego piłkarza świata”.

W zestawieniu najlepiej zarabiających piłkarzy świata na czele znajduje się Argentyńczyk. Magazyn „France Football” wziął pod uwagę nie tylko szacunkowe pensje brutto, ale też wszelkie dochody uzyskane z praw do wizerunku oraz premie.

Zobacz także:  Kierowcy F1 mają czas, aby zastanowić się nad przyszłością. Tylko pięciu zawodników ma pewne miejsca w swoich drużynach

Gwiazdy w liczbach

Całkowity roczny dochód Leo Messiego wynosi 141 milionów funtów – to o 14 więcej, niż drugiego na liście Cristiano Ronaldo. Na pozycji trzeciej z dość dużą stratą znajduje się Neymar, który łącznie uzyskał 102 miliony. W zestawieniu znajduje się aż czterech graczy, którzy obecnie reprezentują kluby La Ligi, podczas gdy  tylko trójka z pierwszej 10-tki nigdy w Hiszpanii nie grała.

Na tej liście mamy też swojego przedstawiciela, a jest nim naturalnie Robert Lewandowski, którego łączny dochód opiewa na 27 milionów funtów. Mimo, że do czołówki rankingu Polak traci bardzo dużo, jest to i tak kwota o jakiej  może pomarzyć każdy inny polski piłkarz.

Czołowa 10-tka rankingu „France Football” (w milionach funtów):

1. Lionel Messi – FC Barcelona – 141
2. Cristiano Ronaldo – Juventus – 127
3. Neymar – Paris Saint Germain – 102
4. Gareth Bale – Real Madryt – 41,7
5. Antoine Griezmann – FC Barcelona – 35,3
6. Eden Hazard – Real Madryt – 35,3
7. Andres Iniesta – Vissel Kobe – 31,6
8. Raheem Sterling – Manchester City – 30,7
9. Robert Lewandowski – Bayern Monachium – 27
10. Kylian Mbappe – Paris Saint Germain – 25

Zobacz także:  FIFA reaguje na problemy? Okienko transferowe może potrwać aż do stycznia!

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 1253 artykuły
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.