Mercedes pod wrażeniem rozwoju silników Hondy. Team z Brackley ostrzega przed nieuchronnymi zmianami

Foto: Wikipedia

Rozwój silników Hondy wywarł ogromne wrażenie na ludziach z otoczenia Mercedesa. Andy Cowell, dyrektor zarządzający, określa sposób rozwoju japońskiego producenta jako znacznie wyprzedzający Ferrari.

Scuderia miała najszybszy bolid na prostej podczas całego sezonu 2019, co w przerwie kampanii spowodowało znaczny postęp rozwoju mocy. Jednak rozwój bolidu nie był wystarczający, aby wygryźć Mercedesa z walki o tytuł mistrzowski.

Red Bull utrzymał się w czołówce po porzuceniu silników Renault na rzecz Hondy. Cowell uważa, że Japończycy przywrócą austriackiemu gigantowi szanse na zdobycie tytułu w 2020 roku.

Czytaj również: Cristiano Ronaldo zdradził plany na przyszłość! CR7 gwiazdą Hollywood?

-Honda w tym roku wdrożyła najlepsze zmiany i wyprzedza Ferrari pod względem tempa rozwoju. Red Bull może produkować zwycięskie samochody, Max Verstappen jest wielki, a Honda… ich inwestycje w to, co robią, są ogromne, a ich determinacja jeszcze większa. Widać to na torze. To będzie ekscytująca walka – powiedział Cowell dla magazynu Motorsport.

Liberty Media nie udało się wdrożyć nowych przepisów dotyczących silników F1 w 2021 roku, a także ogromnych zmian, które zostaną wprowadzone w regulacjach sportowych i technicznych. Cowell uważa, że obecny park maszynowy jest odpowiedni dla Formuły 1, ale przestrzega przed bardziej drastycznymi zmianami, które rozpoczną się w 2026 roku.

-Jako kreatywny inżynier, który lubi nowe wyzwania, chciałbym, aby było więcej zmian. Myślę jednak, że Formuła 1 zmierza w absolutnie właściwym kierunku. Uważam, że jednostka napędowa V6, którą wprowadziliśmy w 2014 roku jest doskonałym silnikiem do tego sportu. Niedługo wszyscy producenci silników zderzą się ze ścianą. Dobrze, że stoczymy walkę z tym samym zestawem przepisów. Jestem na to gotowy – zakończyl Cowell.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1180 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.