Mateusz Musiałowski robi furorę w Anglii! Polski Messi trenuje z pierwszą drużyną Liverpoolu!

Foto: Flickr

Mateusz Musiałowski to 17-letni zawodnik Liverpoolu. Podczas przerwy reprezentacyjnej trenował z pierwszą drużyną, a jego umiejętności nie umknęły uwadze Juergena Kloppa.

The Athletic donosi, że Klopp jest bardzo zadowolony z gry młodego Polaka, a w Anglii jego talent porównuje się do Leo Messiego.

Mateusz Musiałowski zrobił furorę w światowych mediach po pięknej akcji, którą przeprowadził dwa tygodnie temu podczas spotkania młodzieżowej drużyny Liverpoolu. To dlatego Juergen Klopp postanowił dać mu szansę na treningi z -pierwszą drużyną.

Czytaj także: Oko na piłkarski weekend: reprezentacja bez błysku, ale i bez porażki. Sporo niespodzianek w Europie

Młody Polak miał okazję trenowania z zawodnikami pierwszej drużyny The Reds podczas przerwy reprezentacyjnej. Część zawodników przebywało na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych, ale i tak nastolatek miał okazję poćwiczyć z wieloma klasowymi piłkarzami.

The Athletic podkreśla, że Juergen Klopp jest pod wrażeniem umiejętności Musiałowskiego. Polak bez kompleksów radził sobie z utytułowanymi zawodnikami, takimi jak Fabinho, Anglicy już nazywają 17-latka polskim Messim.

– Można by powiedzieć, że taki przydomek dołoży ciężaru na barki młodego piłkarza. Ale odkąd dołączył do Liverpoolu, wygląda na niewzruszonego – piszą dziennikarze.

Również koordynator ds. identyfikacji talentów przy PZPN – Przemysław Soczyński, który ma oko na naszych piłkarzy na Wyspach Brytyjskich, wypowiada się o Musiałowskim w bardzo dobrym tonie. Opowiedział o młodym zawodniku w rozmowie ze Sport.pl.

– Nie mamy wielu piłkarzy takich jak on, którzy są nieustraszeni na boisku i potrafią dryblować między dwoma lub trzema przeciwnikami. Nie jest typem zawodnika, do którego Polacy są przyzwyczajeni. On po prostu zachwyca – mówi.

– Wszyscy zawodowi piłkarze, a także te osoby, które oglądają mecze młodzieżowe, już o nim słyszały. Wiadomo było, że to utalentowany i wyjątkowy zawodnik. Ale niewiele osób w Polsce miało pojęcie, że taki piłkarz istnieje – dodał.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1480 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.