Manchester City i Pep Guardiola mają nóż na gardle! Muszą pokonać Real Madryt w Lidze Mistrzów

FotoL Wikipedia

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, twierdzi, że może zostać zwolniony, jeśli nie uda mu się pokonać Realu Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Guardiola zdobył pięć głównych trofeów w ciągu trzech sezonów na Etihad, ale brak postępów poza ćwierćfinałami Ligi Mistrzów jest największym rozczarowaniem jego rządów. Obecnie stracił już szanse na kolejne mistrzostwo Anglii, ponieważ 22-punktowa przewaga Liverpoolu jest porażająca. Obecny sezon będzie więc, rozliczany według występów w europejskich pucharach.

-Chcę wygrać Ligę Mistrzów. Marzę o tym i będę się dobrze przygotowywał do meczów z Madrytem. Jeśli ich nie pokonamy, przyjdzie prezes lub dyrektor sportowy i powie: To nie wystarczy, chcemy Ligi Mistrzów, zamierzam cię zwolnić – powiedział menedżer Manchesteru City.

Czytaj takze: Rozpoczyna się batalia o Jadona Sancho! W walce o kontrakt z nastolatkiem pozostało sześć klubów

Pep Guardiola ma ważny kontrakt na Etihad do końca następnego sezonu. Po czterech latach w Barcelonie i trzech w Bayernie Monachium oczekuje się, że dotrzyma umowy i po raz pierwszy w karierze menedżerskiej rozpocznie piąty sezon w jednym klubie.

Kataloński trener jednakże odrzucił sugestię, że sukces lub porażkę należy mierzyć tylko w trofeach zdobytych podczas sezonu.

-Dajemy zły przykład młodemu pokoleniu. Patrzymy na zwycięzcę tylko poprzez zdobyte trofea. Mówią, że sezon jest katastrofą, ale jeśli wygrasz Ligę Mistrzów, będzie wyjątkowy. Dlaczego? Ponieważ bardzo trudno ją wygrać. Jeśli tak jest, to możemy powiedzieć, że w ponad 100-letniej historii Manchesteru City było 100 sezonów porażek. To nieprawda – zakończył Guardiola.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1187 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.