Maciej Skorża poprowadzi Lech Poznań! Wielki powrót na Bułgarską!

Maciej Skorża
Maciej Skorża, Foto: Flickr

Znamy nazwisko nowego trenera Lecha Poznań. Stanowisko szkoleniowca Kolejorza po Dariuszu Żurawiu obejmie Maciej Skorża. Oznacza to wielki powrót do stolicy Wielkopolski.

Dziś Lech Poznań wydał oficjalny komunikat o zwolnieniu Dariusza Żurawia. Powodem były bardzo słabe wyniki zespołu.

Jeszcze po zakończeniu rundy jesiennej władze Kolejorza zapewniały, że Dariusz Żuraw posiada ich pełne zaufanie oraz, że silnie wierzą w jego wizję zespołu. Czara goryczy jednak się przelała. Lech zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli Ekstraklasy, a w trzech ostatnich kolejkach Poznaniacy nie zdołali ani razu wygrać.

Czytaj także: Oko na piłkarski weekend: liderzy pewnie wygrywają mecze, Barcelona blisko Atletico

Brak pierwszego trenera nie będzie długo doskwierał Lechowi Poznań. Pojawiały się doniesienia, że nowym szkoleniowcem może zostać Aleksiej Szpilewski z Kajratu Ałmaty, ale okazały się one zupełnie nietrafione.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl poinformował, że do Poznania wraca Maciej Skorża, który był już szkoleniowcem Kolejorza w latach 2014-2015. Pod jego wodzą Poznaniacy zdobyli mistrzostwo kraju i wygrali Superpuchar Polski. Obecnie trwają rozmowy na temat szczegółów kontraktu. Maciej Skorża może przejąć zespół już przed meczem z Legią Warszawa.

Ostatnią drużyną polskiego trenera była reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23. Od lutego pozostaje jednak bez zatrudnienia.

Maciej Skorża wraca więc do Ekstraklasy po trzech latach nieobecności. Ostatnim polskim klubem jaki prowadził była Pogoń Szczecin.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1487 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.